Obvodním oddělením v Kutné Hoře to začalo a nyní je na řadě dopravní inspektorát. Nejvyšší post, tedy funkci vedoucího inspektorátu, opustí k poslednímu listopadu Peter Navrátil.

„Nechci se k tomu vyjadřovat, je to má soukromá věc,“ řekl na otázku, zda odchází kvůli nadcházejícím změnám u policie a s tím souvisejícím snižováním platů Navrátil.

U Policie České republiky pracuje sedm let, předtím působil jako učitel ve vojenské autoškole v Čáslavi.

Spolu s ním odchází i jeho podřízený inspektor Jaroslav Kolda. Oba muži opouští řady policie a odchází do civilu. Nárok na výsluhu mají. Podle nového zákona na ni mají nárok ti, kdo si odslouží patnáct let.

Kdo na jejich místa nastoupí? Podle slov zástupce vedoucího kutnohorského dopravního inspektorátu Libora Kolečka je jeho maximální snahou, aby odcházející policisté byli nahrazeni někým schopným.

„Nechci, aby na jejich místa byl dosazen někdo, kdo na to nemá. V tom se stoprocentně shoduji se současným nejvyšším vedením kutnohorské policie. Mohu slíbit, že na post vedoucího dopravního inspektorátu v Kutné Hoře, samozřejmě pokud to současná personální situace dovolí, přijde člověk, který je v dané problematice vzdělaný odborník,“ konstatoval Libor Koleček.

A jak dále uvedl, noví policisté k Policii České republiky v současné době nepřichází. „Nevím, z jakého důvodu nepřichází. To je spíše otázka pro personální odbor. Prázdná místa tak asi obsadí někdo z našich řad, kde je zatím dost schopných profesionálů,“ dodal Koleček.

Proč odchází zkušení policisté právě nyní? Co je k tomu vede? Současný velitel „dopravky“ Peter Navrátil podal demisi třetí den poté, co se konala v Praze demonstrace státních zaměstnanců proti snižování platů ve státní správě.

Zda odchází i další strážci zákona z jiných oddělení na Kutnohorsku, se nám nepodařilo zjistit. „Je to naše interní záležitost,“ uvedl mluvčí kutnohorské policie Daniel Votroubek.