Fenomény teenagerů se mění s módou. Každým rokem se objevuje něco nového, co mezi mladými vyvolá davové šílenství. Ještě nedávno se ná vrcholu popularity držely filmové a knižní série o Harrym Potterovi a Pánu prstenů. Dnes u většiny vede sarkrastický doktor Gregory House.
„Jeho výroky často používám a nejsem jediná. Některé jsou už zlidovělé,“ prohlásila osmnáctiletá Petra Vašíčková z Čáslavi.

Protivný svérázný lékař za sebou v žebříčku popularity u mládeže nechal i sci–fi seriál, inspirovaný robinsonovskou tematikou, Ztraceni. Stejně tak pokořil Hrdiny a Útěk z vězení.

Díky možnostem internetu nezůstaly stranou ani takové seriály, které české televizní kanály zatím neuvedly nebo se dostaly na obrazovky až v posledních týdnech. Jedná se o sitcomy How I met your mother, Big bang theory a animovanou Futuramu od tvůrců slavné rodiny Simpsonů.

Podle očekávání se mezi jmenovanými trháky objevila i literární a filmová upíří sága Stephenie Meyerové Stmívání, Nový měsíc a Rozbřesk. „Líbí se mi ta ponurá atmosféra a i hlavní postavy jsou atraktivní,“ vysvětlila šestnáctiletá Martina Doležalová z Kutné Hory.

Mezi letošní fenomény mladých se dostal i internetový komunikátor Facebook, jehož popularita se den ze dne zvětšuje.
„Na Facebooku najdu absolutně všechno. Mohu se skrze něj bavit s přáteli a baví mě i kvizy, které tam jsou,“ podotkl devatenáctiletýPavel Skoumal z Kutné Hory.

Irena Blahníková