Pracovníci se učí v Pardubicích

Zatím prošli lidé masivním předvýběrem. Rekrutují se především z Kutné Hory, Čáslavi a Vrdů, protože těmito lokalitami projíždí bezplatná autobusová linka, která je sváží do pardubického výrobního areálu. I tam tedy úřad práce oslovuje případné zájemce o pracovní místa.

„Jsou to pozice operátorů, skladníků, mistrů, ale třeba i vedoucích skupin,“ přiblížil personalista Foxconnu Petr Tužil. Postupně se učí různé činnosti, aby se mohli ve výrobě střídat. „Budou zřejmě na klíčových pozicích. Lidé se to učí v provozu, ale je předpoklad, že povedou svoji skupinu nebo budou zaučovat další lidi, předeslala Iva Pospíšilová z kutnohorského úřadu práce. Velká většina předpokládá, že až se otevře výroba v Kutné Hoře, tak přejdou z Pardubic.

Za plného provozu by mělo výrobu LCD monitorů zajistit až pět tisíc zaměstnanců. Aby tohoto počtu bylo dosaženo, začala fungovat v Kutné Hoře náborová kancelář a připravují se i regionální informační schůzky. Obdobný systém již úřad práce využil při získávání pracovníků pro kolínské TPCA a zručské ASMO.

S developerem jdou do kolaudace

Foxconn získal převážnou část pozemků od liberecké společnosti Investorsko inženýrská a ve spolupráci pokračují. „Zajišťujeme kompletní řízení přípravy projektu počínaje projektovou činností, inženýrskou činností, zajištěním výběru zhotovitele stavby až po budoucí kolaudaci stavebních objektů,“ potvrdil v pátek Deníku Jaroslav Makovička z Investorsko inženýrské. Součástí projektu, který by měl být zrealizován do konce roku, bude i výstavba kruhového objezdu pod zónou v rámci podmíněné investice.

Kutnohorský otisk na LCD

Čilý stavební ruch nahradil lebedu volně rostoucí v kutnohorské průmyslové zóně Na Rovinách. Do konce roku by měly konečně nabýt na významu bílé dopravní směrovníky „PRŮMYSLOVÁ ZÓNA“. Na hlavních tazích Kutnou Horou jich najdeme hned několik. A nejsem si úplně jistá, jestli ukazují všechny správným směrem. Možná, že i v tomto směru by se dalo něco dělat. Narovnat, správně zacílit, oprášit, umýt a naleštit. A máme svou zónu, kde uvítáme možnost zaměstnat pět tisíc lidí, kam budou směřovat tam a zpátky desítky kamionů, která snad… až se vše v dobré obrátí, přinese i pár korunek do městské kasičky. Každý monitůrek si pak ponese do světa vůni kutnohorské hroudy.