Ještě před nedávnem se nehodlal angažovat při stavbě zázemí pro zaměstnance nového výrobního závodu v průmyslové zóně v Kutné Hoře. Najednou nastal zvrat a Asiati chtějí vystavět kompletně celou čtvrť. „Od prvního dubna tam bude prvních 950 zaměstnanců a každý měsíc jich bude tři sta přibývat,“ přiblížil místostarosta Kutné Hory Václav Vančura.

Město vlastní jednadvacet hektarů pozemků naproti této zóně a podílí se na kompletním usazení této společnosti ve své lokalitě. Na základě jednání by se mohla nová část města začít budovat ještě letos. Kromě bytů, vil pro manažery závodu a infrastruktury hodlá asijský investor zaplatit i výstavbu dalších objektů dle dohody s radnicí jako například mateřskou školu, multikino, obchodní dům nebo víceúčelovou sportovní halu. „První byty chtějí mít v roce 2009 a celé by to mělo být dostavěno v roce 2010,“ přiblížil Václav Vančura. Díky této čtvrti by se také významně změnila tvář města, protože stávající zeleň se tak dostane z okraje do středu města.

Nutné bude také vyřešit osobní dopravu do centra města. Mohl by se tak například oživit projekt lanovky vedoucí ke kutnohorskému panorama, který vznikl v rámci projektu cestovního ruchu v městech UNESCO.

V kutnohorském závodě společnosti Foxconn by mělo najít uplatnění až pět tisíc zaměstnanců, kteří by zajišťovali výrobu LCD monitorů a počítačů