Jak a kdy vznikla Vaše kapela?
Kapela vznikla z příležitostného jamování před skoro patnácti lety. To to letí.

Můžete prosím představit jednotlivé členy?
Gamba sound dělá předně zpěvák a kytarista Standa Svoboda. Potom rytmika – hravý Honza Piška a v dobrém slova smyslu urputný Zdeněk Klon. Muziku vyhrávkami proplétám já a klávesák Eda Stočes. Špičku naší hudbě dělá, pokud se dostane do extáze, saxofonista Pavel Žejdlík.

Píšete si písně sami? Kolik jich máte v repertoáru?
Třetina písní je vlastních. Kolik? No, dokázali jsme kdysi hrát i čtyři hodiny. Možná bychom to ještě svedli. Ale to stáří. Jo, svedli bychom to.

Jaké máte za sebou úspěchy? Kde jste nejdále koncertovali?
O úspěších se asi nedá moc mluvit, ani nám o něj asi nikdy moc nešlo. Fajn bylo jamování Sylvií Josifovskou, Ďurou Turtěvem, s Janou Koubkovou, dvojí hraní s Radimem Hladíkem jako hostem, několikeré hraní na Slovensku, a v Lucembursku. Ale v lecjaké hospodě nám bylo taky moc dobře.

Máte nějaký koncert, na který vzpomínáte jako kapela nejraději?
Na tom se asi neshodneme. Je to dost individuální. Záleží na spoustě věcí. Na divácích. Na formě. Na míře alkoholu - na tom, kdo řídil dodávku a na mnoha dalších věcech.

Na co se mohou návštěvníci Vašeho koncertu v klubu Česká 1 těšit?
Máme pár nových vlastních písní. A přivezeme zbrusu nové album, kde jsou pouze vlastní české písněmi. I my se moc těšíme do České. V Kutné Hoře jsme měli svůj první koncert!