Díla trojice umělců jsou od sobotního odpoledne, kdy se konala vernisáž, plynule rozmístěna po chodbě i v některých přilehlých místnostech.
V Projectroomu, který je obvykle věnován mladé české umělecké scéně, jsou k vidění, obrazy Karla Štědrého, který se prezentuje komiksově barevnou expozicí NEO vycházející mimo jiné i z popartu. „Mám doma jeden Karlův obraz, ale nějakou dobu jsem jeho tvorbu nemohla sledovat, proto jsem neodolala možnosti si přijít jeho nové obrazy prohlédnout," uvedla návštěvnice vernisáže trojvýstavy Linda Kotrbová. „Na jeho díle se mi líbí, že má hloubku a myšlenku, a obecně barvy a tvary působí velmi příjemně. Opravdu se mi to líbí," dodala.

Whitebox, kde jsou tradičně k vidění díla na pomezí výtvarného umění a designu, nyní hostí nyní obrazy Michala Škapy. Návštěvníci expozice Pixa se nespletli, pokud je při pohledu na jeho dílo napadly graffiti. Právě ty jsou základním pilířem tvorby Michala Škapy. „Jsou to hezké obrazy. Líbí se mi motivy run, pokud to tedy runy jsou, ale nevím, co by to mělo být jiného. Každopádně, navštěvuji kutnohorské výstavy pravidelně, ale jen málokdy si tohle řeknu, že si dokáži představit, že bych měl vystavený obraz doma, ale tady to platí," řekl další oslovený účastník vernisáže David Petr.

Hra světel v lázních
Poslední výstavou je Intervence umělce bosenského původu Amara Milabegoviče. Nejedná se ale o klasický výtvarný projev, nýbrž o audiovizuální prezentaci a hlavně hru světel. „Mnozí by to asi uměním nenazvali, ale podle mě je to efektní a zajímavé. Věřím, že spoustu z nás by to dokázalo i nějak inspirovat. Každý v tom vidí bezesporu něco jiného a to je si myslím kouzlo takového odvětví umění," řekla při vernisáži k Intervenci Kateřina Tománková.
Z „expozice" Intervence je ale pro návštěvníky zatím k vidění pouze první část, která je prezentována v lázních v severním křídle jezuitské koleje. V dubnu ale se bude navazující světelná a zvuková intervence v přilehlé barokní lékárně.
Expozice budou v GASKu k vidění do posledního červnového dne.