Ani pošmourné podzimní počasí nezabránilo jezdcům všech věkových kategorií vyrazit v sobotu dopoledne z Ranče D v Golčově Jeníkově na Hubertovu jízdu. Pronásledování lišky uspořádali tento rok pro radost svoji i svých přátel zanícení koňáci Milan Malík, Jaromír Kaňka a Vlasta Dvořák již počtvrté.

Za liškou vyjelo třicet jezdců

„Sešlo se nás letos třicet, vyjeli jsme přes Podmoky, kde jsme si zaskákali, do Přibyslavic. Tady nás čekali na poli další skoky a něco dobrého do žaludku. Po pauze se vydáme delší, asi hodinovou, trasou zpátky do Podmok, kde jsou naplánovány rychlostní dostihy,“ popsal ve stručnosti cestu krásnou krajinou podzimního Kutnohorska během občerstvovací pauzy v Přibyslavicích Vlasta Dvořák. Ten na sebe vzal roli lišky. Jeho kolegové se chopili úlohy masterů, Milan Malík vedl dospělé a Jaromír Kaňka se ujal dětí a jezdců na pomalejších koních.

Večer se na Ranči D hrálo a tančilo

Po slavnostním zakončení Hubertovi jízdy následovala od osmé hodiny večerní taneční zábava na Ranči D v Golčově Jeníkově, na kterou byli zváni i nejezdci. Zde bylo dost času probrat všechny zážitky z celodenní jízdy a pořádně si zatancovat. Nechyběla ani tombola.

Prohlédněte si fotogalerii.