Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Stavbaři vítali léto, jak se patří

Vrdy/ Takřka tisícovka lidí se bavila na Letní slavnosti v duchu fotbalového Euro 2008

27.6.2008
SDÍLEJ:

Letní slavnost 2008Foto: DENÍK/Michal Bílek

Sluníčko, které už má tu pravou letní sílu, pekelné soustředění prcků s umělou rybičkou nebo míčkem v ruce, úsměv jejich maminek, hlasité dospělácké fandění svému týmu, muzika na veselou notu, klobásky, steaky, dobré pivko či vínko, půvabné mažoretky a roztleskávačky, jež horké letní odpoledne obléklo do krátkých sukýnek a přiléhavých triček…

Takový první pohled se naskytl všem, kteří zavítali na Letní slavnost, jež pro své zaměstnance a jejich rodinné příslušníky pořádala již počtvrté společnost Goldbeck CZ, s.r.o. Malí i velcí návštěvníci, jichž přišla takřka tisícovka, si pomyslné vítání léta užili do sytosti včetně všech zábavních atrakcí a soutěžních klání. Však trocha zdravé soutěživosti na čerstvém vzduchu ke správnému létu prostě patří.

Pro malé…
Letošní ročník Letní slavnosti se nesl v duchu fotbalového šampionátu EURO 2008, a tak se děti i dospělí s vervou pustili do zápolení v duchu fotbalu současného, ale i historického. S obřím zaujetím sobě vlastním kouleli fotbaloví caparti lehké, ale v průměru téměř metr měřící míče mezi starořeckými sloupy, jako staří Aztékové prohazovali míč kamenným kruhem, míčem shazovali figuríny jako ve středověké Itálii nebo ryze moderně kopali penaltu ragbyovým míčem. Nechyběl speciální program na dětské scéně, klauniáda s talíři, žongléřská dílna, balónková dílna ani neodmyslitelné směňování bodů nastřádaných v soutěžích za dárečky ve Fun Shopu či spousta dětmi oblíbených písniček.

… i velké
Dospělí si zuli boty a pustili se do klání ve vodním fotbale, poměřili síly ve stolním fotbálku, Goalkeeperu, Radar Gate a dokonce i v žonglování. Pod hlavičkou fotbalové eurománie rozděleni do šesti družstev reprezentovali týmy Česka, Rumunska, Portugalska, Itálie, Německa a Holandska. Na vítězný tým čekaly nejen medaile, ale i kulaťoučké soudky piva a ty nejsladší úsměvy pohledných roztleskávaček. V goldbecském Euro nakonec vavříny vítězství sklidilo mužstvo Holandska. Několik kapel na hlavním pódiu, příjemná vůně grilovaných specialit i stín obřích stanů k posezení však lákal všechny stejně, vítěze i poražené, jimž nabízel možnost neformálního přátelského setkání jinak než v pracovním procesu.

Spolkům, školám
Velká prosperující firma je vždy dobrým mecenášem pro region, v němž působí. Goldbeck se v současné době věnuje podpoře spolků a organizací v okolí, ať už jsou to fotbalisté, myslivci, skauti nebo třeba školy.

Práce pro stovky zaměstnanců
V čáslavském regionu, který dlouhodobě vykazuje poměrně vysokou nezaměstnanost, patří Goldbeck CZ (sdružující společnosti Goldbeck Prefabeton a Goldbeck Bau) k největším zaměstnavatelům. Pracuje zde přes 420 lidí. Společnost spadá do německé skupiny Goldbeck GmbH, jejíž roční obrat je přes milion euro. Roční obrat vlastního Goldbeck CZ za poslední hospodářský rok představuje 2,4 miliardy korun. Málokdo tuší, že na vesnické adrese, kde by našinec hádal zemědělské družstvo či možná rodinný domek, sídlí jedna z největších továren střední Evropy v daném oboru.

Pod dvěma hektary střech se zde vyrábí konstrukční železobetonové prvky, firma je však zároveň i generálním dodavatelem staveb. Staví administrativní budovy, logistická centra, sportovní haly, výrobní objekty, parkovací domy. Její dodávka stropních konstrukcí na klíč pro rodinné či bytové domy je ojedinělou v celé republice. Má vlastní projekční složku, což v důsledku znamená, že zákazníkovi jeho záměr vyprojektuje, komponenty vyrobí, dopraví a finální objekt postaví. Může jej i zafinancovat či do budoucna spravovat. Jejím trhem je celá ČR se stavebními díly v průměrné hodnotě 150 milionů korun. Zhruba 60 procent produkce míří do zahraničí - Německo, Polsko, Slovensko, Rakousko, Švýcarsko, Itálie. Jednu z jejích posledních staveb (logistické centrum) si můžete prohlédnut v nedalekých Jirnech.

Peníze lidé často uvítají hned a ne až v důchodu
Personální inzerci Goldbecku v médiích takřka nenajdete. Přesto tu během uplynulého roku našlo práci dalších více než 70 lidí. Firma má totiž punc nejen velkého, ale i dobře platícího zaměstnavatele. „Vždycky tam byly dobré platy,“ poznamenávají obyvatelé ve vesnici.

Firma příliš neroztrubuje, kolik svým lidem platí, nicméně prozrazuje, že navíc vyplácí každému zaměstnanci několikatisícový příspěvek na dovolenou a před Vánoci stejnou částku. Dohromady tedy dostává 13. plat, byť je to pro zaměstnavatele vlastně nejdražší metoda na rozdíl od příspěvků na penzijní či životní připojištění, jež se zaměstnavatelům nedaní. Program důchodového a životního pojištění zvažuje společnost zavést v nejbližší budoucnosti.
„Máme zaměstnance ve věkovém rozmezí od 19 let až po lidi před důchodem. Ve 30 letech je pro člověka tisícikorunový příspěvek na důchod sice fajn, ale má-li dvě malé děti a buduje si bydlení, uvítá peníze spíše hned ve výplatě než jednou k důchodu,“ vysvětluje filozofii firmy jednatel Petr John. Příspěvek na závodní stravování, které jede 24 hodin denně, čili i pro zaměstnance, kteří přichází na odpolední či noční směnu, je samozřejmostí.

Vzhledem k současnému dalšímu rozvoji firmy vzniká také možnost uplatnění pro další zaměstnance. „Otevřené dveře k nám mají zámečníci, jeřábníci, svářeči, vazači, ale také statici, projektanti a stavbyvedoucí. Stačí se ozvat telefonem na 327 301 210 nebo mě kontaktovat e-mailem na adrese lenka.hodbodová@goldbeck.cz,“ říká personalistka Lenka Hodboďová.

Po železnici
Více než 1/3 produkce vrdského Goldbecku nezatěžuje silnice nákladními auty, ale odchází po železnici. Díky tomuto využití se podařilo zachránit místní vlečku.

Tradice půl století
Výroba prefabrikátů má ve Vrdech více než padesátiletou tradici. Kontinuita se nikdy nepřerušila. Jak vidno z hospodářských výsledků i laickým pohledem zhodnotitelné rozmanité škály současné nabídky firmy, doby, kde se z pouhých osmi druhů prefabrikátů vybudovalo celé Československo, jsou nenávratně pryč.

Šikovné ruce dělníků na stavbě nenahradíte, ale…
„Budoucnost ve stavebnictví je v minimalizaci těžké lidské práce na stavbách. Zkrátka co nejvíce vyrobit v továrně a na místě už stavět z velkých, na míru vyrobených celků. Nezaměstnáváme tedy jen dělníky ve výrobě, ale rozvíjí se i stavebně montážní činnost,“ říká jednatel Petr John

Modernizace
Ve vrdském areálu od roku 1995 firma proinvestovala téměř miliardu korun. V současné době mizí poslední, 60 let staré objekty, na jejichž místě vyrostou nové skladové či logistické kapacity. Veškeré investice probíhaly bezúvěrově.

Autor: Jana Martinková

Místo události:
27.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dvě auta bourala na "nové" silnici.
2

Dvě auta bourala na "nové" silnici

Čáslavské hradby byly tématem přednášky.
37

Čáslavské hradby byly tématem přednášky

Z Kutnohorska chce do sněmovny 42 lidí

Kutnohorsko – Do parlamentních voleb vstupuje letos ve Středočeském kraji celkem dvacet šest stran. O křeslo se bude ve středních Čechách ucházet celkem 855 kandidátů a mezi nimi nechybí ani lidé z Kutnohorska.

Vernisáž fotoklubu se konala ve Zruči

Zruč n. Sázavou /FOTOGALERIE/ - V úterý 17. října byla ve Výstavní síni zručského zámku vernisáž fotovýstavy členů fotoklubu za účasti autorů fotografií.

OBRAZEM: Děti z mateřinky prožily den plný strašidel

Kutná Hora – Děti z Mateřské školy 17. listopadu si naplno užívají podzimní období. Za sebou mají i dvě tradiční akce, které v mateřince k době kolem Halloweenu patří. Pobavily se ve strašidelných kostýmech v rámci projektového dne "Ať žijí duchové“. Spolu s rodiči se pak sešly i v podzimních dílničkách při vyrábění různých dekorací z dýní.

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu

Drobovice - K dopravní nehodě motocyklu značky Kawasaki Z 750 došlo v pondělí 16. října kolem půl sedmé večer.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení