Obhájit zlato je vždy těžší, než jej vyhrát poprvé. I s tím odjížděla část kolektivu Mladých hasičů z Uhlířských Janovic na 7. ročník Memoriálu Marty Habadové, který se uskutečnil 10. listopadu 2007 v pražské nafukovací hale na Strahově.

V početném startovním poli se Janovičtí rozhodně neztratili. V kategorii mladších dívek se na start v Uhlířskojanovických barvách postavila dvě děvčata. Kačka Vondráčková po malém zádrhelu nepostoupila do nejlepší třicítky a obsadila celkové 41. místo (z počtu cca 60 závodnic). Lenička Tůmová, jejíž čas by stačil na nejlepší třicítku, při své premiéře na velké soutěži nedokončila platným pokusem. Za obhajobou zlata se vydal v mladší kategorii Tomáš Gross za podpory dalších pěti kamarádů. Po prvních rozbězích všech 74 závodníků této kategorie celá Janovická šestice postoupila do elitní třicítky. Na celkovém 30. místě skončil Jiřík Vyhnánek, o deset míst lépe, tj. na 20. místě skončil Ondřej Novotný, 17. místo patřilo Jiřímu Vondráčkovi. Mezi patnácti oceněnými pak skončili 8. Filip Protiva, 6. Ondřej Dufek. Nejvíce se radoval obhájce loňského zlata Tomáš Gross. Po velkém souboji s druhým Janem Gáškem z Karolinky se mu podařilo obhájit titul a získat na této soutěži své druhé zlato v řadě.

Po kategorii mladších žáků přišla na řadu kategorie starších, ve které postupuje do druhých rozběhů nejlepších 51 závodníků. Kvůli marodce se za Janovické starší dívky postavila pouze Aneta Koppová a ze 120 závodnic skončila na pěkném 61. místě. Zafandit jsme tak mohli Markétě Škarkové z nedalekých Opatovic I., která se také pokoušela obhájit loňské prvenství. Bohužel našla přemožitelku v Markétě Šejbové z Petrovic a získala tak krásné 2. místo. V kategorii starších chlapců se na start postavilo šest Uhlířskojanovických závodníků. Premiérové účinkování ve starší kategorii si vyzkoušel Martin Petrásek a obsadil hezké 55. místo z 97. soutěžících. Ostatní se probojovali do elitní jednapadesátky. I zde se chlapcům podařilo zabodovat a v oceněné patnáctce tak padl název Uhlířských Janovic hned dvakrát. Na 8. místě skončil Radek Protiva a jen o 7 setin za ním na 9. místě Vašek Hrbek. Roman Pytloun zaběhl celkový 18. čas, Tomáš Bareš skončil na 20. místě a Martin Vanc na celkovém 28. místě. I tady jsme drželi palce Opatovickým, které výborně zastoupil David Sahulka, který se ztrátou 10 setin vteřiny skončil na krásném 2. místě.