„Na přípravě a výrobě se podílí celá škola včetně družiny a žáci tak přesně vědí, co zákazníkům nabízejí,“ říká vychovatelka ze školní družiny Stanislava Holovčáková a pokračuje: „Letos tu máme několik novinek, jakou je i Enkaustika, speciální technika malby spojené s voskem, kusudama, skládání papíru do kytiček a nebo krásná hnízdečka s pštrosím či křepelčími vejci.“        

„Pomlázky už nejsou,“ reagují na neutuchající poptávku mladé prodavačky. Některé jsou zde již poněkolikáté a stále je to baví. I ostatní zboží se pomalu vytrácí pod návalem nakupujících.

„Má ráda děti a tak si dnešek opravdu užívám. Zákazníků máme hodně, většinou žáci z naší školy, ale i neznámí kolemjdoucí a dneska tu byl i jeden anglicky mluvící turista,“ komentuje prodej jedna z žaček základní školy.

Převážná část zákazníků je přímo z řad žáků, jejich rodičů a příbuzných a tomu odpovídají také ceny. Například kuřátko bylo možné koupit i za jednu korunu.

Veškeré vybrané finanční prostředky se vrátí zpátky do školy a potažmo tak i žákům. „Škola z těchto peněz koupí například ceny do soutěží či nové pomůcky,“ zakončuje Holovčáková. 

Autor: Jiří Kalát