„Veterinární lékař zjistil komplikovanou tříštivou zlomeninu levého křídla, což bohužel vylučuje její návrat zpět do přírody. Ta proto natrvalo zůstane v péči naší stanice jako trvale handicapovaný chovanec,“ uvedla ošetřovatelka stanice Šárka Tlustá s tím, že kavka je ve stanici dva týdny, má se čile k světu a se svým handicapem statečně bojuje.

„Od prvního dne přijímá nabízenou potravu bez problémů a pomalu si zvyká, že pro ní nejsme nebezpečím. Zatím je umístěna v karanténě, poté bude umístěna do expozice záchranné stanice pro živočichy, kam se na ní zájemci mohou přijít podívat,“ doplnila vedoucí záchranné stanice.

V zimním období se také poněkud změnila skladba pacientů a s ní i náplň práce zaměstnanců stanice. Mezi nejčastější pacienty jsou poslední dobou netopýři, kteří nestihli včas nalézt vhodné zimoviště a nebo se z nejrůznějších důvodů předčasně probudili ze zimního spánku. Zesláblí a dezorientovaní letouni končí většinou uvnitř budov.

„Nyní máme ve stanici celkem sedm netopýrů, kterým poskytujeme individuální péči a každodenně je krmíme pomocí pinzety. Všichni zůstanou v naší péči až do jara, kdy budou následně vypuštěni zpět do přírody,“ dodala Šárka Tlustá.

AUTOR: KAREL CHLUMEC