Hasiči soutěžili také o malešovskou trofej

Závod byl nejen ligovým kolem, ale souběžně soutěží O trofej městečka Malešov a okrskovým kolem, kterého se zúčastnilo 18 družstev mužů včetně hostů SDH Úmonín a Lomec. V ženské kategorii se o ligové body přijelo poprat devět týmů žen a jako hosté Drahobudice.

Závodníky čekala poměrně měkká trať, a to díky nedávným bohatým dešťovým srážkám, ale zásluhou příjemného prosluněného odpoledne trať vcelku držela, jen u levé nástřikové čáry se postupně u mužů kus tratě podmáčel, ale nebylo to v takové míře, že by to bylo nutné řešit.

Právo prvního startu si nenechal ujít domácí Malešov. Pomalejší levý proudař byl důvodem, proč kluci opět museli šetřit na plynu. Voda z mašiny šla v necelých 13s, výstřik na 26s, pravý terč se zastavil na slušných 36s a levý až na 43,73s. To je v součtu 15. místo a stejné místo mají v tabulce.
Radovesnice I zradil dlouhý nástřik obou terčů v jinak slušně zaběhnutém pokusu. Je to v této sezoně jejich nejhorší čas (32,83s) a z Malešova odjeli s 9. místem, což je stojí pomyslnou bednu v tabulce. Ze třetího místa padají na čtvrté.

Zibohlavský tým je k nezastavení. Páté vítězství v řadě a stále více se nejbližším soupeřům zužuje možnost ohrozit jejich cestu za pohárem. Kluci do toho jdou pokaždé nadoraz, takže je stále na co se dívat.

Nové Dvory tentokrát šláply na plyn

Po dvou nepovedených závodech se konečně chytily Nové Dvory a znovu se vrátily do hry. Trošku pomalejší koš, ale jinak čistě zaběhnutý útok. Časomíra se zastavila na 29,71s, což vyneslo 6. místo a v tabulce poskočily o dvě místa a jsou na 8. příčce.

Křesetice jsou druhé. Jestliže Zibohlavy jedou první místa, křesetičtí sbírají druhá. Tuto sezonu jsou počtvrté druzí a nebýt smolného 15. místa v druhém kole, byly by určitě spokojenější. Dnešní čas 26,42s a výsledek jim pomohl k celkovému třetímu místu KHL. O čtyři bodíky utekly Radovesnicím a pět bodů ztrácí na druhé Drahobudice.

Spoj savic potrápil drahobudické zadáky. Ale i přes tento drobný zádrhel dokázali s časem 26,91s vytěžit 4. místo a stále si se slušným náskokem drží 2. místo v KHL.

Do startovního pole se vrátily Uhlířské Janovice, které do sestavy povolaly ostřílené matadory Aleše Vondráčka a Honzu Lahodu. Borci o necelých třicet setinek předběhli Drahobudice a za 26,66s si odváží pohár za třetí místo. Díky tomu se z 15tého místa posunují na 11té, ale bodová ztráta na medailová místa KHL je tak velká, že je asi nereálné pomýšlet na nějaké místo na bedně.

Posledními týmy v této kategorii byla družstva, která přijela bojovat o okrskové prvenství. Úmonín vykouzlil přešlap na nástřikové čáře, což je škoda, protože by měl čas 33,6s a Lomec zaběhl 49,70s.

V okrskovém kole tedy zvítězil Malešov, druhý Lomec a třetí místo si odváží Úmonín.

Chyby jedněch nadělily druhým

V ženské kategorii si první startovní pozici vylosovaly Krchleby. Na sání se jim kousla savice na spoji, přisály vzduch a pravá proudařka nestačila zapojit na nástřikové čáře proudnici. Na jeden pokus dvě chyby, které stály děvčata dobré umístění. Deváté místo a čas 36,28s vyhnal holky z druhého místa v tabulce až na páté, se ztrátou 11 bodů na první.

Zibohlavy prostříkaly dlouhých pět sekund na levém proudu (29,59s, 5. místo) a to je škoda, protože pravá proudařka zastavila čas na 23,79s. Ale díky chybě krchlebských se ze čtvrtého místa tabulky posunují na třetí.

Chladnou hlavu zachoval tým z Horky II. Nespojené hadice na základně, kdy se ozvalo “nemám“, takticky zastavil na chvíli celý předek. Ale po zapojení to holky znovu rozeběhly, a i když se jim ještě po cestě uzlovala céčka, dokázaly vytěžit 29,16s a 4. místo. I to jim pomohlo poskočit z pátého na třetí místo v tabulce, o které se dělí s předešlým týmem.

Úmonín se konečně chytil, holky se poslední závody trápily, ale v Malešově zaběhly svůj nejrychlejší čas 28,53s a právem si vezou domů pohár za druhé místo.

Uhlířské Janovice zaběhly skvěle a jen o setinku sekundy zůstaly za Úmonínem a obsadily 3. místo s časem 28,54s. Dnešní výsledek a neúspěch Krchleb je v celkové tabulce postrčil o jeden stupínek na stříbrné místo.

Červený Hrádek slavil hned dvakrát

Červený Hrádek byl v tomto dni nejrychlejší ve své kategorii. Čas 26,19s je zároveň i jejich osobáček, takže si odváží dvojí radost.
Nástupem a předáním diplomů a pohárů skončilo páté kolo KHL a po krátké přestávce hasičská liga pokračuje 13. srpna na Žíšovském koupališti, kde soutěž pořádá SDH Uhlířské Janovice.

Jaroslav Dušek, starosta
OSH Kutná Hora