Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným, řekl klasik, ale v posleních třech prázdninových týdnech si to mohli opakovat i provozovatelé koupališť.

Jak to vypadá, opravdové léto snad přinesou nadcházející dny. „V porovnání s loňským červencem je ten letošní samozřejmě ztrátový, ale loni se zase nevyvedl srpen. Proto bych řekla, že se sezona vyvíjí přibližně tak, jako ta minulá,“ uvedla zaměstnankyně kutnohorské plovárny Věra Kociánová.

„V horkých dnech se počet návštěvníků koupaliště pohybuje kolem tisícovky. Minulé deštivé dny sem přivedly jen ty, kteří chodí kondičně plavat. Průměrem je to třicet až padesát lidí za den,“ dodala.

Dosavadní prázdninové počasí neudělalo příliš radosti ani ve Vrdech. „Provoz na něm samozřejmě hodně zaleží. Nyní během horkých dnů otevřeno máme a těšíme se z velké návštěvnosti,“ sdělila zaměstnankyně Technických služeb ve Vrdech, které zrekonstruované koupaliště spravují.

I čáslavské koupaliště nyní konečně praská ve švech. ,,V porovnání s minulým rokem byl červenec hodně slabý. Doháníme ziskové ztráty a doufáme, že srpen bude více letní,“ prohlásil plavčík čáslavského koupaliště Patrik Vostrovký.

Irena Blahníková