Už za měsíc a půl by měly začít první stavební práce na novém kruhovém objezdu U Krupičků.

Přípravu tohoto projektu pronásledovaly těžkosti. Nej〜dří〜ve nebyly peníze. Potom se podařilo téměř čtyřicet milionů korun sehnat. „Zjistilo se, že jsou tam velké nesrovnalosti v pozemcích,“ přiblížil místostarosta Václav Vančura. Vše podařilo srovnat tak, že jsou známy všichni majitelé a území je digitálně zaměřeno.

Stát bude ještě vykupovat tři domy, které město již dříve získalo pro tyto účely od občanů. Začne se tedy bouracími a zemními pracemi. „Počítá se s tím, že se vše bude dělat za provozu,“ zdůraznil místostarosta. Vzhledem k tomu, že se jedná o klíčový dopravní uzel na silnici první třídy od Prahy, tak by uzavření způsobilo řadu dalších problémů.

A jak bude po rekonstrukci systém dvou kruhových objezdů vypadat? Vedle vybouraných domů zůstane zachována kaplička, která bude vestavěna do budoucího chodníku.

Jeden kruhový objezd, kam se bude vjíždět ze sedmi směrů naváže na druhý, klasický tříramenný objezd objektu úřadu práce. Bezpečnost chodců ve směru na autobusové nádraží bude zajišťovat přechod s ostrůvkem.