„V současné době nejsem schopen říci na den přesně, kdy k tomu dojde,“ dodal Chudomel. Podle jeho slov v žádném případě nehrozí, že by nemocnice zůstala dlouhodobě bez lékárny.

Provozovateli dosavadní soukromé lékárny, magistře Jitce Přenosilové, neprodloužilo město (které bylo do konce roku majitelem celého areálu nemocnice) nájemní smlouvu. Přenosilová se domnívá, že se tak stalo na základě skutečnosti, že nemocnice se od 1. ledna stává krajským zařízením. „Myslím si, že tento krok městské rady plně souvisí s převodem nemocnice na kraj,“ řekla Přenosilová. Jak dodala, neprodloužení smlouvy podle jejího názoru jednoznačně předchází úmyslu zřídit v prostorách na poliklinice lékárnu krajskou.

Její slova v podstatě potvrdil tajemník kutnohorského městského úřadu Tomáš Hobl. „Nechtěli jsme nemovitost zatěžovat dopředu závazkem v podobě pronájmu soukromému subjektu,“ konstatoval.

Jitka Přenosilová přesunula svůj soukromý provoz do nových prostor na kutnohorském Václavském náměstí. Prodej hodlá zahájit v pondělí.

Ačkoliv podle avizovaných informací měl provoz lékárny „Na poliklinice“ skončit od prvního ledna 2010, už v posledních dnech roku zde zákazníci klepali na dveře marně. Odpovědí na tázavé pohledy jim už ve středu byla cedule s nápisem „Zavřeno – stěhování“ s doplněnou informací o otevření lékárny na Václavském náměstí.

Z pohledu pacientů se změna projeví zřejmě především v podobě třicetikorunové slevy, kterou krajská lékárenská zařízení ve středočeském kraji doposud zákazníkům nabízejí.