Policisté z Kutnohorska, stejně jako jejich kolegové v jiných regionech, si na ně totiž přichystali hned dvě velké bezpečnostní akce. Motoristy čeká plný servis. Měření i dýchání.

„Jedná se o celorepublikové akce. Jedna bude hned na začátku letních prázdnin a druhá bude ještě v červenci,“ uvedl velitel kutnohorského dopravního inspektorátu Peter Navrátil.

Policisté z Kutnohorska ale chystají začátkem prázdnin i jednu akci vlastní. „Tyto akce mají hlavně pokrýt nápor vyplývající ze začátku prázdnin, kdy probíhají velké přesuny lidí a vozidel,“ doplnil Navrátil s tím, že se do nich zapojí všechna oddělení na Kutnohorsku.

Podle Navrátila se bude jednat o běžné kontroly. Ty zahrnují nejen pátrání po osobách a vozidlech, měření rychlosti, ale i kontrolu technického stavu vozidla. Samozřejmostí je dechová zkouška.

Jak připustil mluvčí kutnohorské policie Daniel Votroubek, je možné, že se lidé setkají s policejními kontrolami i na kulturních akcích. Například tak mohou být kontrolováni mladiství na diskotékách, zda neholdují alkoholu.