„Jiří Vojáček je uznávanou kapacitou, proto nebylo překvapení, když dostal nabídku stát se ředitelem na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové. K němu ještě navíc prvního července sloučením přibude základní a mateřská škola,“ vysvětlila diskutovaný odchod Jiřího Vojáčka nová ředitelka Stanislava Lisková.

Podle vlastních slov přebírá gymnázium po někom výjimečném, kdo ho od nuly těžkou prací dostal mezi nejprestižnější. „Při svém působení ve funkci ředitele udělal Jiří Vojáček maximum a já na něj mohu plynule navázat. Samozřejmě chci na škole zachovat názorovou otevřenost všem. Náboženství či objasnění otázek víry bude i nadále studentům nabízeno na základě absolutní dobrovolnosti,“ podotkla Stanislava Lisková.

Po materiální stránce má nová ředitelka velké plány. „V nejbližší době sice nic velkého nechystáme, ale do budoucna bychom chtěli z bývalé tělocvičny udělat víceúčelový sál. Ten by sloužil nejen pro potřeby školy, ale v případě zájmu i pro veřejnost.“

V nové funkci se Stanislava Lisková zatím zabydluje. „Je to jen týden, takže ještě prakticky žádné ředitelování. Zatím mi to přijde jen jako jedno velké papírování,“ řekla na závěr s úsměvem nová ředitelka církevního gymnázia.

Odchod Jiřího Vojáčka zarmoutil nejen učitele ale i studenty. „Měli jsme ho na matematiku. Je to skvělý učitel i člověk a bude vnám šem moc chybět. Věřím ale, že ho paní Lisková dobře nahradí,“ uvedla jedna ze studentek.

Sám Jiří Vojáček řekl, že gymnázium opouští s těžkým srdcem. „Je to patnáct let mého života a mohu říct, že krásných patnáct let. Beru školu jako takřka své dítě.“

Irena Blahníková