Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sokolovna v Malíně je konečně hotova: 
zázemí tam najdou sportovci i čtenáři

Kutná Hora – Symbolické přestřižení pásky a následné otevření víceúčelové kulturně sportovní zařízení v Malíně se odehrálo včera dopoledne za přítomnosti zástupců 
z vedení města Kutné Hory, Středočeského kraje i sportovců.

1.9.2013
SDÍLEJ:

Otevření víceúčelového kulturně sportovního zařízení v Malíně 27. srpna 2013Foto: Deník

Červenou slavnostní stuhu přestřihli zástupkyně rady Regionálního operačního programu Středočeského kraje Martina Semelková, senátor Jaromír Strnad a starosta Kutné Hory Ivo Šanc. Ten následně řekl, že je rád, že konečně tato chvíle nastala. „Ještě před dvěma lety jsme na malínskou sokolovnu koukali na ztělesnění neštěstí," řekl. „Někteří z nás si pamatují i časy, kdy tato stavba svému účely sloužila, ale zpětně několik generací již ji znalo jako zchátralou budovu. O to více jsem za tento úspěch rád a velký dík patří všem, kteří se na rekonstrukci sokolovy podíleli. A to i malínské veřejnosti, neboť to byla právě ona, který vytvářela takový motivační a inspirující tlak k opravě, který je v těchto případech potřeba," připomněl Šanc s tím, že věří, že se obnovená sokolovna stane centrem kultury a života nejen pro malínské obyvatele, ale že si toto místo oblíbí i Kutnohořané i obyvatelé z okolních obcí.

Dva a půl tisíce knih v nabídce
Vedení města má připraven projekt, do nějž vkládá velké naděje. Ten počítá s intenzivním využitím prostorů sokolovny nejen pro sportovní aktivity, ale i pro kulturní a společenské akce, jako jsou například plesy.
Kromě sportovců tam naleznou svůj prostor v klubovnách v prvním patře i místní sdružení a v přízemí se již usídlila pobočka Městské knihovny Kutná Hora. „Máme tu dva a půl tisíce knih. Naši nabídku budeme postupně obměňovat. Jsou tu zastoupeny dětské knihy, naučná literatura, literatura pro ženy i novinky," řekla Lucie Macháčková s tím, že mezi novinkami je k například Prázdné místo od spisovatelky J. K. Rowlingové a brzy přibude i bestseller Padesát odstínů šedi.

Autor: Redakce

1.9.2013
SDÍLEJ:
Běh Dačického 12.
222

Běh je v Kutné Hoře populární. Podílí se i Dačického 12

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

Odstartoval první ročník festivalu Start Fest

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Žádný začátek není snadný a v umění toto tvrzení platí dvojnásob, právě z toho důvodu vznikl festival Start Fest. Ten si, jak už je z názvu patrné, klade za cíl pomoci mladým umělcům odstartovat jejich kariéru. V Kutné Hoře se festival Start Fest konal poprvé v pátek 14. října v kutnohorském Planet Music clubu. Publiku se představilo několik kapel a svou tvorbu na společné výstavě odprezentovali také mladí fotografové.

Děti z mateřských škol se setkaly v Březové u Kutné Hory

Březová /FOTOGALERIE/ - Společné setkání dětí, rodičů i organizátorů projektu Putovní olympiády mateřských škol se uskutečnilo v sobotu 14. října v krásném prostředí zábavného parku Heroland, v Březové u Kutné Hory při příležitosti ukončení pátého ročníku projektu spolupráce, který realizuje MAS Lípa pro venkov společně s partnerskou MAS Zálabí.

Kutnohorští policisté hledají muže z kamerového záznamu

Kutná Hora - Kutnohorští policisté pátrají po totožnosti muže z kamerového záznamu v Kutné Hoře. "Osoba na fotografii z kamerového záznamu může poskytnout informace k případu podvodného jednání, ke kterému došlo v uplynulých dnech v Kutné Hoře. Svým svědectvím může přispět k dopadení pachatele, či objasnění tohoto případu," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení