Sibiřský husky je u Janatových oblíbeným psím plemenem. Už téměř rok a půl je členem domácnosti Princ. „Má rád procházky, zlobení, ale i lenošení na lehátku,“ charakterizovala vítěze nejmazlíčkovatějšího pejska Kutnohorska jeho majitelka Jiřina Janatová. Miluje pohodlí a ležení na lehátku, které mu nikdo z rodiny nesmí zabrat. Respekt má všem především z „páníčka“, jinak je totiž spíše svéhlavý a paličatý, což podle Jiřiny Janatové i patří k plemenu sibiřského husky.

Umí splnit základní příkazy, ale především podle toho, jak se mu zrovna chce. „Nejroztomilejší je ráno a večer, když je rozespalý,“ prozradí majitelka.

Princ už je dospělejší, papuče už netahá

Princovou nejoblíbenější hračkou je větev a věci jeho pánů. „Má rád třeba psí činky. Prostě všechno, co si vezmete do ruky by vám vzal,“ zmínila Jiřina Janatová s tím, že dělá spíše takové naschvály. „Jako malé štěně tahal papuče, ale teď už je takový dospělejší a rozumnější,“ dodala.

Společně s páníčky chodí na procházky. A protože je svou podstatou lovec, tak ho nenechá chladným pohyb zvěře. „Když jdeme na procházku a vidí koroptev, tak ho musíme hodně držet,“ podotkla Janatová.

Rád si dá granule a psí piškoty

Mezi oblíbené Princovy pochoutky patří granule, psí piškoty a všelijaká laskominy. „Je ovšem vybíravý a mlsný,“ prozradila majitelka. Snaží se ovšem dodržovat správnou psí životosprávu, do které nepřidávají dokrmování. Ale při zahradním grilování si prý občas něco z voňavých pochutin dá.

Výsledky soutěže Mazlíček roku Kutnohorského deníku naleznete ZDE.