Orinka se dostala do jejich rodiny díky dětské touze po zvířátku. „Děti chtěly pořád nějakého psíka a my jsme dříve bydleli v bytě. Problém tam je většinou s venčením, že se potom nikomu nechce, když je zima a prší,“ prozradila maminka s tím, že do bytu s pejskem nepočítali. „Když jsme si pořídili dům, tak jsme si pořídili k tomu i psíčka,“ podotkla.

Jak bylo vidět i při návštěvě redakce, tak je Orinka hravá, mazlivá a podle ženské části rodiny prý nejraději spí v posteli. Přestože je takzvaně papírová, tak s ní majitelka Radka Doležalová výstavy a soutěže neobjíždí. „Pořídili jsme si ji vyloženě jako našeho mazlíka,“ dodala.

Orinka si ráda hraje s míčky, ale rozhodně nemá ráda koupání a vodu přímo nesnáší. I přes tento odpor k lázni se Orinka, která běhá převážně doma, však koupe pravidelně. „Když napouštíme vodu na koupání, tak ji hledáme za křeslem a všude kolem,“ prozradila.

Nejraději si fenka smlsne na masíčku. „Miluje takové ty kapsičky pro pejsky z kuřecího nebo z rybího masa. Shodou okolností kupujeme i od této značky nějakou sušenou kachnu,“ poukázala majitelka Orinky. Malý pejsek má však i svoje laskominy. Orinka „baští“ ráda psí bonbony, které navíc obsahují také vitaminy. Za odměnu si pro ně nikdy nezapomene přiběhnout.