„Měli jsme nejdříve jen sedm let Nicka. Ale potom jsem na internetu v útulku objevila čtyřletého Edíska a jeli jsme si pro něho,“ přiblížila začátek života se dvěma pejsky rasy Kavalír King Charles Španěl jejich majitelka. Zprvu měli strach, jak se oba psi budou snášet, ale jak říká majitelka, tak bylo všechno v pořádku. „Nejdříve na sebe jen tak zavrčeli u jídla. Ale dneska, když jeden jde ven, tak druhý hned běží také, takže si na sebe určitě zvykli,“ přiblížila.
Ač jsou stejné rasy, tak povahu má každý z nich jinou. Nick se nerad chová a mazlí. Naopak Eddie je velký mazel. „Když si sedneme na gauč, tak ho máme hned na klíně,“ pousmála se Veronika Provazníková.
Oblíbeným jídlem Nicka a Eddieho jsou kuřecí srdíčka s rohlíkem nebo těstovinami. Ale rádi si smlsnou i na kroužcích z masa, které jim doma vaří. Mají však i své psí cukrovinky, z nichž si oblíbili speciální čokoládičky, piškoty a pamlsky z bůvolí kůže. „Když přijedeme z nákupu, tak už zvědavě strkají čumáčky do krabice, aby zjistili, co tam je pro ně dobrého,“ dodala Veronika Provazníková.
Oba dva rádi spí, ale když se jim řekne, že jdou na procházku, tak už dobře vědí, kde mají vodítko a běží k němu. „Nikoušek má svoji oblíbenou hračku, takže začne pískat na celé kolo,“ pokračovala majitelka.
Vzhledem k tomu, že mají Provazníkovi u domu zahrádku, tak mohou psíci běhat venku. Ale na procházku chodí s pány podle možností každý den.
Oba psi jsou spíše přátelští a přítulní, přestože na někoho spíše z ostražitosti třeba zavrčí. „Nikoušek měl totiž jako malý nehodu, že mu malý kluk šlápl na tlapku,“ vyprávěla Veronika Provazníková.