Bylo mi řečeno, že letošní ročník bude bez mažoretek,“ předeslala vedoucí mažoretek Punto Kateřina Pekárková. Asi dva měsíce předem, měla domluvené vystoupení na leteckém dni ve Slaném společně s kapelou Beta, se kterou jezdí na zájezdy do Francie. „Jednalo se o dost důležité vystoupení, které se nedalo odvolat,“ upřesnila Pekárková s tím, že přesně devět dnů před termínem konání Kmochova Kolína štáb zavolal, že s vystoupením kutnohorských mažoretek počítají. Mažoretky Punto se tak rozhodly, že se zúčastní obou akcí.

Před osmou hodinou ráno mažoretky odjely směr Slaný. Cesta proběhla v pohodě, do Slaného přijely v dobrém čase, nachystané vyrazit na první vystoupení, které se uskutečnilo na místním náměstí. „Po vystoupení na letišti, když začaly ceremonie pro pamětníky, jsme ihned nasedly v kostýmech do tranzita a osobního auta směr Kolín, kde nás měl čekat průvod městem od patnácti hodin,“ zavzpomínala Katka Pekárková.

Cesta ubíhala celkem v pořádku. Jen do té doby, než mažoretky opustily Prahu. Z výfuku tranzitu začal vycházet kouř zrovna, když projížděli jižní spojku (u sjezdu Krč). Tranzit se zastavil v prostředním pruhu. Co teď? „Michal, který tranzita řídil duchaplně vyskočil a zavelel, že auto musíme odtlačit ke krajnici. Z osobního auta, které jsem řídila já, vyskočily i tři další nejstarší mažoretky v kostýmech, nejmladší seděly v tranzitu, já sedla za volant tranzitu a Michal a tři holky tlačily,“ vylíčila dramatické okamžiky Pekarková s tím, že ke všemu se jedné z dívek udělalo nevolno. „Tranzita se sedmi mažoretkami tak odtlačil přes dva pruhy jen Michal a odvážná Veronika Doubravová,“ doplnila vedoucí mažoretek. Po chvíli zastavila „pomoc motoristům“. Zjistili, že musí zavolat odtah a objednali přes tuto službu taxi pro sedm dívek, aby stihly průvod v Kolíně.

„Po příjezdu do Kolína jsme byly šťastné až do té chvíle, než jsme se dozvěděly, že ostatní mažoretky jsou stále na jižní spojce. Taxi pro ně nepřijel,“ uvedla zklamaně Pekárková. Do toho se jedna z dívek začala hroutit. V této chvíli mažoretkám pomohla neznámá paní, která šla kolem. „Duchaplně se chopila zdravotní pomoci a mnohokrát jí za to děkujeme,“ sdělila vedoucí mažoretek s tím, že bohužel musela oznámit organizátorům Kmochova Kolína, že se nemohou zúčastnit.

Vyčerpané mažoretky si převzali jejich rodiče v Kolíně. Kateřina Pekárková s Karolínou Jonákovou a jejím tatínkem vyrazili zpět do Prahy pro mažoretky, které taxi nevyzvedl. Děvčata stála stále na jednom místě, takže najít je nebyl takový problém. „Naložili jsme je do osobních aut a odvezli do bezpečí, domů k rodičům,“ sdělila Pekárková.

Děvčata udělala maximum pro to, aby vystoupila na Kmochově Kolíně, ale bohužel to nevyšlo. „Jsem ráda, že ale taková příhoda nevzala holkám chuť do toho, co dělají rády a s chutí. Chtěla bych moc poděkovat Michalu Srbovi, který na jižní spojce s holkama byl a dával na ně pozor. Všem holkám ze skupiny Punto, které byly v sobotu prostě úžasné, pánům, kteří pro auto rychle přijeli a Alžbětě Kuprové za pochopení celé situace,“ zakončila vedoucí mažoretek Punto Kateřina Pekarková.