Aby si děvčata zvykla na přítomnost fotografů, pohledy diváků a ukázala, jak dokáží koordinovat své pohyby, pořadatelé pro ně na úvod připravili lekci aerobiku pod vedením Martiny Šafaříkové.

O čtrnáct dnů později dívky na stejném místě předvedou volnou disciplínu a na 13. června se plánuje setkání na plovárně, nebo na bobové dráze. Nové tváře mají stále šanci. „Zatím se přihlásilo padesát holek ze všech koutů České republiky, finálovou dvanáctku vybere porota v polovině příštího měsíce“ uvedla mluvčí soutěže Lenka Bečánová.

V klubu Alfa nemohla chybět úřadující Miss Kutnohorska Petra Vostrovská z Čáslavi. „Při hodnocení děvčat jsem si vybavila celou loňskou soutěž, která mi dala tolik pěkných okamžiků a zážitků,“ poznamenala vítězka čtvrtého ročníku. „S aerobikem jsem tehdy neměla problémy, ale je jasné, že každý ho cvičit neumí. Jako porotkyně jsem proto nyní zohlednila i snahu,“ dodala Vostrovská.

Jednou z nejstarších a nejpozději přihlášených slečen se stala čtyřiadvacetiletá Kateřina Exnerová, které šlo cvičení výborně. „Kdysi dávno, někdy před deseti lety, jsem dělala aerobik závodně, ale pak už na něj nezbýval čas kvůli škole a práci,“ poznamenala obyvatelka Kutné Hory. Nyní už musí přemýšlet, čím osloví porotu při volné disciplíně. „Věnuji se kick-boxu, ale nejsem si jistá, jestli to bude zrovna v této soutěži ta správná volba. Ještě to zvážím,“ usmívala se Exnerová.

Finálový večer Miss Kutnohorska a střední Čechy se uskuteční 23. října v Tylově divadle a jako moderátora by hlavní organizátoři Pavel Bečán a René Svoboda rádi zajistili populárního Petra Vondráčka.