Trénuje několikrát týdně a k tomu se ještě zvládá starat o dvě děti ve věku dvanácti a šesti let. Říká o sobě, že je čtrnáct let šťastně vdaná a manželství rozhodně nepovažuje jen za přežitek. V rozhovoru pro náš deník se podělila o své zkušenosti s Miss Orient i s tancem obecně.

Čím se liší Miss orient od klasických soutěží Miss?
Nezáleží na výšce, věku, formě postavy ani znalosti světových jazyků a to, že je člověk vdaný, není handicap. (smích)

Jaké jsou v ní disciplíny?
Hlavní disciplínou je orientální (břišní) tanec a tou vedlejší disciplínou rozhovor.

Proč jste se rozhodla Miss Orient zúčastnit?
Abych se v tanci zlepšila. Setkání s těmi nejlepšími tanečnicemi vás vždy někam posune.

Kdo vás do soutěže přihlásil?
Přihlásila jsem se sama za podpory manžela Jiřího i kamarádek z Maliky Džamily (v překladu Krásná královna – poznámka redakce), taneční skupiny, se kterou pravidelně trénujeme a vystupujeme.

Kde je možné vidět vás tančit?
Vystupujeme pravidelně v Kavárničce pro seniory a příležitostně na narozeninových oslavách, menších plesech či charitativních akcích. Zrovna nedávno jsme tančily v Nymburce ve prospěch veřejné sbírky Arteterapie Centra pro všechny.

Máte za sebou tři výběrová kola. Z celkového počtu sto čtyřiceti soutěžících vás do finále postoupilo deset. Jak se na něj připravujete?
Narozdíl od předchozích kol si teď můžu hudbu zvolit sama. Můžu si tedy lépe připravit svoji finálovou choreografii. Mám také mnohem víc času – zatímco na předchozí choreografie bylo vždy jen čtrnáct dní, teď mám čas až do listopadu. Využívám i pomoci jedné lektorky, která mi pomáhá vylepšit techniku.

Jak probíhá tvorba choreografie?
Když slyším hudbu, začnu vnímat akcenty a představovat si jednotlivé prvky pod jednotlivými hudebními pasážemi. Přirozeně zařazuji více mé oblíbené prvky: velblouda, koníka a shimmy.

Klíčem k úspěchu je jistě celkový dojem a tedy i taneční kostým. Odkud pochází ten váš?
Kostým mám částečně přivezený z Turecka a potom upravený v místním návrhářském salonu.

Jak jste se dostala k orientálnímu tanci?
Dříve jsem dělala folklórní tanec, orient tančím čtyři roky. Začala jsem po operaci, protože mi jiné sporty nevyhovovaly. Orientální tanec mi strašně pomohl nejen po zdravotní stránce.