Tato aktivita se vloni vyplatila například zástupcům čáslavské radnice. Získali finanční prostředky na hrací plochu v ulici Generála Eliáše.

Projekt Oranžová hřiště je jednou ze stěžejních nadačních aktivit již od roku 2004, kdy se kvůli vstupu České republiky do Evropské unie začala řada měst a obcí potýkat s přísnými podmínkami na bezpečnost hřišť. V mnoha případech areály zanikly bez náhrady. Nadace ČEZ obcím, jež si přejí zachovat kvalitní zázemí pro volnočasové aktivity dětí a mládeže, nabídla podporu prostřednictvím projektu Oranžová hřiště. Celkem za dobu trvání projektu byla vyčleněna na tyto účely částka přesahující 177 milionu korun a do konce letošního roku má fungovat již 116 hřišť s nadačním logem.

„Stále zaznamenáváme velký zájem obcí a měst. Pochopitelně není možné uspokojit všechny žádosti. Naše kapacita se pohybuje mezi dvaceti až třiceti hřišti ročně. Vysoký po〜čet žadatelů je pro nás ale potvrzením, že projekt Oranžových hřišť je stále aktuální a potřebný,“ vysvětlila ředitelka nadace Lucie Speratová.

Nadace ČEZ poskytuje na výstavbu Oranžového hřiště příspěvek až do výše 1,5 milionu korun. Podmínkou je, aby nově budovaná hřiště zohledňovala nejnovější poznatky v oblasti bezpečné hry, podpory dětské kreativity a rozvoje motoriky. Splňují tak přísné hygienické a bezpečnostní normy dětských i sportovních ploch.

Veškeré potřebné informace o aktuálním grantovém řízení, pravidla i formuláře k projektu Oranžové hřiště naleznou zájemci ZDE.