„Šel pomalu. Bylo vidět, že nepospíchal, spíš se jen tak promenádoval,“ uvedla Světoslava Bartoňová, která si muže v Adamově rouše všimla.

Podle jejích slov mohlo být dotyčnému do padesáti let. Na sobě neměl údajně nic, ani boty. „Bílý zadek mu pod lampou pořádně svítil do dálky,“ doplnila Bartoňová.

Žena v noci nemohla spát, a tak si šla kolem čtvrté hodiny ranní zakouřit na balkon. Po chvilce si podle svých slov exhibicionisty všimla.

Svědkyně události neváhala a zavolala na policii. „Obdrželi jsme hlášení o nahém muži desátého června po čtvrté hodině ranní. Operační středisko vyslalo na místo ihned hlídku policistů z obvodního oddělení. Ti se s oznamovatelkou spojili. Žena jim označila místo, kde měla muže údajně vidět,“ konstatoval mluvčí kutnohorské policie Daniel Votroubek.

Policisté podle Votroubkových informací pročesali okolí, ale nikoho nikde nezastihli. „Tyto případy jsou naštěstí na Kutnohorsku ojedinělé,“ dodal Votroubek.

Podle ředitele kutnohorské městské policie Oldřicha Kubového podobný případ řešili městští strážníci naposledy před několika lety.