Pestrý program připravil oblastní spolek Českého červeného kříže ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou a hasičským záchranným sborem. Sponzorsky akci podpořila Zdravotní pojišťovna Metal-Aliance a své výrobky zdravé výživy představila firma Bona Vita.

"Šla jsem náhodou okolo a nechala si změřit tlak. Jsem spokojená jak s obsluhou, tak s výší svého tlaku," prozradila s úsměvem jedna z návštěvnic setkání, Alena Mocková. Jak řekla, příště by ráda přišla zase. "Jsem ráda, že se tady takovéhle akce konají. Je tu aspoň živo," dodala.

Další podobné setkání se uskuteční druhou v sobotu v září, tentokrát se bude jednat o Světový den první pomoci. Jak řekla ředitelka kutnohorského červeného kříže Věra Nuhlíčková, program bude velice podobný jako tentokrát.

A co všechno jste si mohli na náměstí vyzkoušet? Hlavně mezi dětmi byl velký zájem o polohovatelné lůžko, na které se nechaly upoutat a následně naložit do sanitky. Techniku předvedl také hasičský sbor a zřejmě největší zájem byl o možnost zjištění glykémie, cholesterolu, tuku v organismu a krevního tlaku.