„Vždyť ses dneska podruhé narodil,“ opakovali sedmdesátiletému muži jeho kamarádi, kteří viděli následky střetu vozidla taxislužby se sanitním vozem zdravotnické záchranné služby.

A opravdu. Jaromír Procházka zřejmě jen o vlásek unikl smrti, protože sanitka doklouzala po pravém boku až do místa, kde chodec trpělivě čekal na zeleného panáčka na semaforu. „Když jsem viděl, jak na mě auto letí, tak jsem utekl asi o pět metrů dál. Sklo za mnou létalo a najednou slyším volání o pomoc. Nejdřív jsem se snažil otevřít zadní dveře sanity, kde vezli nějakou paní z Třebešic, ale nešlo to, tak jsem radši vzal telefon a rychle zavolal linku 158,“ vylíčil Procházka několik okamžiků, které nastaly chvíli po karambolu.

Aktivní důchodce měl také možnost mluvit s řidiči obou havarovaných vozidel. „Taxikář mi tvrdil, že žádnou houkačku neslyšel, každopádně jel dost rychle. Nevím, jestli měl zapnuté rádio, ale sanita řvala jako blázen, hvízdala a je přece slyšet na kilometr. Saniťák mi povídal, že po srážce zažíval hrozné pocity,“ sdělil Jaromír Procházka. Ten byl docela v pohodě a zřejmě ještě pořádně nedomyslel, jak velké nebezpečí mu v neděli ráno hrozilo.

Další informace si přečtěte zde.