Jen pouhá vteřina stačí k tomu, aby na silnici vyhasl život nebo někdo z nás všech o svůj normální život přišel. Stačí chvíle nepozornosti a automobil, který nám jindy slouží jako velmi dobrý pomocník se stane příčinou bolesti a zármutku.

Přitom by často stačilo více pozornosti řidiče a dodržování silničních pravidel. Možné příčiny dopravních nehod se snaží preventivně odstranit policisté přímo v terénu. Jedná se o úpravu nepřehledných úseků a kritických bodů. „Nejhorší na Kutnohorsku je pro nás určitě silnice I/38 a to především výjezdy z vedlejších komunikací,“ předeslal mluvčí kutnohorského ředitelství Policie České republiky Daniel Votroubek.

Nejden život už vyhasl v lokalitě zvané Na Kuchyňce. „Dopravní policie tam nově zvýraznila dopravní značení reflexním pruhem a je tam i úprava rychlosti na sedmdesát kilometrů v hodině při deštivém počasí,“ dodal Votroubek. Dalšími obávanými úseky, kde došlo již k několika dopravním nehodám jsou: výjezd z kaňkovské výpadovky nebo vyústění přípojky od čáslavského hřbitova.

Nebezpečný úsek představuje nyní také silnice ve směru na Zruč nad Sázavou v lokalitách Dolní Pohleď a Slavošov, kde mohou motoristé využít pouze jeden silniční pruh, nebo je omezena šířka vozovky. „Za tu dobu, kdy to je uzavřené, už tam byly dvě nehody,“ konstatoval Votroubek. V tomto místě by měli řidiči předpokládat, že může dojít ke střetu a neriskovat projetí celého úseku na červenou. Jde o částečnou uzavírku kvůli likvidaci následků větrné kalamity a zatím není jasné, kdy budou zprovozněny oba dva pruhy.

Jaká jsou podle vás nebezpečná místa na Kutnohorsku? Existují nějaká dopravní opatření, která by mohla situaci zlepšit? Připojte se k diskusi níže.