Péče o zdravotně a tělesně postižené občany, kterou Digno (důstojnost) poskytuje formou osobní asistence v Kutné Hoře, na Čáslavku, Kolínsku a Českobrodsku, je značně náročná psychicky, ale i fyzicky. „Provádění osobní hygieny imobilních klientů je pak mnohdy bez příslušného vybavení doslova nerozlousknutelným oříškem,“ zdůraznila ředitelka sdružení Jana Kuncířová.

Jelikož je Digno nevýdělečná organizace a své vybavení tedy může financovat jen díky dotacím, grantům a sponzorským darům, tak ke konci léta loňského roku podala žádost o grant na nákup sprchovacího lehátka u Fondu pomoci společnosti Siemens. A zadařilo se. Nezávislá hodnoticí komise tento grant schválila a Digno tak od Siemensu získalo příspěvek ve výši 60 550 korun. „I přes menší zpoždění u dodavatele již dnes slouží nové sprchovací lehátko k plné spokojenosti nejen klientům občanského sdružení, ale i všem ostatním pečujícím, kterým značně ulehčuje práci,“ podotkla Jana Kuncířová s poděkováním firmě Siemens.

A nejen to. V období, kdy pečovatelky Digna lehátko nevyužívaly při zajišťování hygieny klientů, tak jej zapůčilo sdružení místním organizacím působícím v sociální oblasti.