To i za cenu, že budete muset před soud. Jako Petra. „Je stoprocentně lepší chlapovi ukázat, že se nebojíte, než se nechat osahávat, nebo snad i možná něco horšího,“ říká Petra. Přestože má očividně pro strach uděláno, před soudem se necítila dvakrát příjemně. „Nic pro mě,“ přitakává. Soudkyně Alena Mocková ji však svým verdiktem potěšila.

Jak jsme už informovali, neuložila jí žádný trest a její kauzu postoupila přestupkové komisi radnice ve Zruči nad Sázavou. Tam už Petře nehrozí dvouleté vězení, ale jen pokuta. „To už je přijatelné,“ ulevila si statečná dívka. Petřin advokát Miroslav Ďoubal označil celý příběh, který se přihodil vloni v říjnu před kácovskou diskotékou, za kuriozitu. A měl pravdu. Petra uštědřila těžký direkt osmatřicetiletému Oldřichu Veselému, jenž ji obtěžoval, a zlomila mu nos.
U soudu ji ale z fyzického napadení obviňovali i Veselého dva kumpáni – Martin Bouz a David Kočí. Jejich výpovědi ovšem byly zmatečné a neshodovaly se. Proto jim soud neuvěřil. „Tvrdili, že je moje klientka napadla všechny. Takovou akční scénu podobnou například filmu Brutální Nikita si lze jen těžko představit. Pochybuji, že by se obžalovaná do tak riskantního souboje proti třem urostlým mužům pustila,“ uvedl trefně ve své závěrečné řeči u soudu Miroslav Ďoubal.

Petřinu odvahu ženy kvitují. „Neznám přesně detaily případu, ale pokud ji obtěžoval, tak jí držím palce. Chlapi jsou někdy nebezbeční a musí dostat to, co si zaslouží. Měla štěstí, že se uměla bránit,“ řekla Monika Bulánková z Kutné Hory. A co na to muži? Ti by podle našeho průzkumu raději pomlčeli o tom, že dostali nakládačku od ženy. „Rozhodně bych policii nepopisoval, že mě zpacifikovala holka,“ prohlásil Martin Chudoba.

Podle právníka Miroslava Ďoubala však policie přijela na místo brzy po incidentu a bylo tedy nutné vše rychle řešit. „A nejlepší obranou pro ty muže byl útok. Proto sdělili, že je moje klientka napadla,“ řekl advokát. „Příště to udělám znova takhle. Prostě si to líbit nenechám. A ostatním holkám radím totéž. I když vím, že záleží na povaze každé z nás,“ podotkla Petra Filipová.