VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROZHOVOR: Staronový šéf spoléhá na rozum všech konstruktivních členů místního sdružení ODS

Kutnohorsko - V čele kutnohorského místního sdružení Občanské demokratické strany se před několika dny opět objevil Vladimír Košárek, když ve funkci vystřídal Tomáše Benadu.

12.2.2009 9
SDÍLEJ:

Předseda kutnohorské ODS Vladimír Košárek.Foto: archiv Vladimíra Košárka

Na post kutnohorského předsedy ODS jste se vrátil po jedenácti letech. S jakými pocity a na jak dlouhé funkční období?
S pocitem, že když jsem se tehdy v roce 1997 postů předsedy kutnohorské ODS a člena městského zastupitelstva dobrovolně vzdal, vůbec mě nenapadlo, že bych se do nich někdy vrátil. Svou působnost v komunální politice jsem po osmi letech od roku 1989 tenkrát považoval za ukončenou. Nynější funkční období místní rady ODS je podle stanov dvouleté.

Můžete porovnat, v jakém rozložení se místní sdružení nacházelo tehdy a jak je na tom nyní?
Obě období se dají porovnat v tom, že kdysi i nyní ODS získala posty starosty a místostarosty města. Může to být jen můj subjektivní pocit, ale z mého pohledu tehdy rozhodně nezmítaly členskou základnou tak zásadní rozpory a nenávistné osobní půtky, jako tomu bylo v poslední době, například při tvorbě kandidátní listiny pro komunální volby v roce 2006. Důsledky toho „bratrovražedného“ boje před zhruba dvěma lety nese kutnohorská ODS dodnes. Jako jednoho z už mála aktivních členů, kteří pamatují zakládání ODS v Kutné Hoře, mě tahle situace hodně trápila. I proto jsem se na přelomu roku rozhodl snažit se to v postu předsedy změnit.

Proč jste v roce 1997 vůbec opustil nejvyšší kutnohorský stranický post ODS?
Z funkcí v ODS jsem odešel v souvislosti s následnou novinářskou praxí po obdržení nabídky z vydavatelství Vltava – Labe – Press řídit z postu šéfredaktora v té době vznikající Kutnohorský deník. Pro úplnost snad ještě skutečnost, že jsem tehdy v ODS dal i výpověď z pracovního poměru jako oblastní manažer pro Kutnohorsko a zástupce středočeského krajského manažera.

Jako novinář ale působíte i v současné době. Tentokrát dáte přednost politice?
Sice nepůsobím v žádném uvolněném politickém postu, ale aktivní činnost v politickém dění je samozřejmě jen těžko slučitelná s novinařinou. V tomto smyslu skutečně dávám nyní přednost politice a celou záležitost už řeším s vedením vydavatelství regionálního týdeníku Tep, kde působím. Dal jsem výpověď z mandátní smlouvy, na jejímž základě jsem pracoval jako ředitel redakce.

Co hodláte ve funkci předsedy udělat úplně nejdřív a jaký je Váš dlouhodobý cíl?
Hodlám vést kroky k postupnému naplnění základní osnovy svého programu, který jsem přednesl na místním sněmu pod názvem Pět es ODS: Sjednocená, Silná, Sebevědomá, Slušná a Srozumitelná. Za dlouhodobý cíl bych považoval dostatečnou podporu voličů pro ODS v Kutné Hoře na základě naplňování právě těch pěti zmíněných bodů.

Kdo bude Vaší hlavní oporou?
Spoléhám na rozum všech konstruktivních členů kutnohorské ODS, které už unavuje neustálé vyhledávání vnitřních nepřátel a vzájemných nesmyslných osobních půtek, a kteří chtějí činorodě něco vytvářet.

Na předsednickém místě jste vystřídal Tomáše Benadu. Co podle Vás dělal špatně?
Nechci se pouštět do dodatečné kritiky v médiích, snažím se dívat dopředu. Spousta věcí zazněla v rámci jednání na úrovni ODS, koaličních schůzek i zasedání městského zastupitelstva, které odvolalo pana Benadu sedmnácti hlasy ze sedmadvaceti z funkce zástupce starosty.

K jakému proudu v ODS v rámci České republiky se přikláníte? Je Mirek Topolánek ten správný lídr?
Nevím, jestli vás moje odpověď uspokojí, ale v této fázi se přikláním k „proudu zdravého rozumu s dostatečně silným pudem sebezáchovy před sebedestrukcí“. Mirek Topolánek je na kongresu ODS naším řádně zvoleným předsedou se silným mandátem. Je to podle mne velmi výrazný politik, který má jako každý jiný člověk své silnější i slabší stránky.

Kutnohorská ODS se spíš na veřejnosti zviditelňuje vnitrostranickými spory, na rozdíl například od ČSSD, která chodí mezi občany, rozdává jim květiny, dárky a před Vánoci třeba i svařené víno. Máte i Vy v plánu něco, co by vylepšilo mínění lidí o fungování občanských demokratů?
O programu Pěti es ODS už jsem hovořil. Ohledně ČSSD je pravda, že jejich vnitrostranické vyhrocené spory v souvislosti třeba s tvorbou kandidátní listiny pro komunální volby 2006, kdy mezi sebou v Kutné Hoře podle dostupných informací soupeřila dvě nesmiřitelná křídla reprezentovaná na jedné straně paní Matyášovou a na straně druhé současnou náměstkyní hejtmana paní Moravčíkovou, se jim podařilo udržet mimo pozornost médií.

Co se týká rozdávání dárků, tak já považuji za nejlepší zviditelnění jakékoliv politické strany, když se jí podaří prosadit co nejvíce projektů či jiných aktivit, které mají praktickou a přínosnou využitelnost pro širokou veřejnost. Laciné podbízení se rozhodně není stylem ODS. Navíc konkrétně u aktivit současné kutnohorské ČSSD jsem naopak zaznamenal negativní ohlasy některých rodičů, jimž vadí, že představitelé této strany, například Marie Matyášová, zneužívají jejich děti pro sebezviditelnění při rozdávání stranických odznáčků, tiskovin a jiných drobností s tématikou ČSSD ve školách. Touto cestou ODS rozhodně nepůjde.

Hodně sporů a politikaření provází i zasedání zastupitelů v Kutné Hoře. Existuje v tomto směru šance na zlepšení? Jde přece hlavně o město a ne politické hádky.
Na takové paušální hodnocení lze jen těžko odpovědět. Snad jen, že pokud jsou podstatou sporu různé pohledy na možná řešení konkrétních záležitostí vyplývající z rozdílných filozofických pohledů na běh světa, tak jsou ty spory vcelku pochopitelné a budou vždycky, protože žijeme naštěstí v demokracii, a ne ve zglajšachtované době totality a rádoby všeobjímající a bolševiky znásilněné takzvané Národní fronty všech v zárodku zdeformovaných politických uskupení. Faktem je, že často lze být při jednání zastupitelstva svědkem i mnohdy nesmyslných argumentů a jalových debat vyplývajících například pouze z hloupých předsudků vůči konkrétní osobě či subjektu. Takový přístup brzdí například potřebnou rekonstrukci areálu Lorce, která by prospěla všem. Zkuste si vysledovat, kdo se tak chová.

Co vidíte v Kutné Hoře jako hlavní problém?
Problémů je určitě více, ale pokud mám jmenovat jeden, tak je nesporně důležité pohnout s řešením celkového dopravního systému.

Autor: Luboš Hájek

12.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 360 Kč

Úředníci jinde neuvedení Referenti evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 26110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Městský úřad požaduje splnění následujících podmínek: ukončené minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou., Dále požadujeme: vítána zkouška zvláštní odborné způsobilosti na úseku EO,OP a CD, řidičské oprávnění pro skupinu "B", samostatnost, pečlivost, spolehlivost, flexibilita, odpovědnost, organizační a komunikační schopnosti, výhodou je: praxe ve státní správě a samosprávě na obdobných pracovních pozicích, vysoké pracovní nasazení, uživatelskou znalost práce na PC - Word, Excel, Outlook, internet. , Všechny bližší informace (předpoklady, požadavky) k obsazení tohoto pracovního místa jsou zveřejněny ve vyhlášeném výběrovém řízení. Přihlášku s dalšími požadovanými dokumenty uchazeči doručí na adresu: Městský úřad Kutná Hora, oddělení personální a krizového řízení, Havlíčkovo náměstí 552/1, 284 01 Kutná Hora do 7.8.2018 včetně poštou nebo osobně v obálce na podatelnu Městského úřadu Kutná Hora. Obálku označí: "Neotvírat Výběrové řízení na pracovní pozici referent evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů MěÚ Kutná Hora". Každý uchazeč bude písemně vyrozuměn., Stručný popis pracovní činnosti: Výkon přenesené působnosti na úseku evidence obyvatel - přihlášení a odhlášení trvalého pobytu občanů, občanských průkazů - příjem žádostí o OP a výdej hotových OP, cestovní doklady - příjem žádostí o CD a výdej hotových CD., Zaměstnanecké výhody: stravenky, příspěvek na penzijní připojištění.. Pracoviště: Město kutná hora, Havlíčkovo náměstí, č.p. 552, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Ivana Pospíšilová, +420 327 710 335.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 23 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidiči nákladních vozidel C. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme do našeho kolektivu řidiče skupiny C na vnitrostátní přepravu., Požadujeme: spolehlivost, pracovitost, samostatnost, zručnost, dobrý zdravotní stav, flexibilitu. Řidičský průkaz sk. C, profesní průkaz, praxe výhodou. , Zaměstnanecké výhody: 8hod. pracovní doba, řidič je doma každý den, příplatek na stravování. , V případě zájmu pište nebo volejte na uvedené kontakty.. Pracoviště: Josef moravec, V Chaloupkách, č.p. 9, 285 75 Žehušice. Informace: Josef Moravec, +420 327 399 116.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 000 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci Úklidoví pracovníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Kutná Hora, Pracovní doba: dle domluvy Po-Ne (6:00 - 22:00) - možnost výběru směn, , Náplň práce: úklid administrativních prostor, pravidelné čištění ve výrobních prostorách zákazníka, kancelářské prostory, sklady a sociální zařízení a zázemí., Požadujeme: min. výuční list, manuální zručnost, dobrý fyzický stav (odolnost proti stresu, zátěž hlukem, práce ve výškách), časová flexibilita, schopnost práce v týmu, schopnost a ochota učit se novým věcem, pečlivost, samostatnost, zručnost., Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, práce v příjemném kolektivu, kvalitní zaškolení a zajištění bezpečnostních pomůcek, možnost výběru 8 nebo 12- hodinových směn., V případě zájmu se hlaste na uvedené kontakty. , Místo výkonu práce: Vítězná 12, Kutná Hora.. Pracoviště: Iss facility services s.r.o. p2, Vítězná, č.p. 1, 284 03 Kutná Hora 3. Informace: Jana Halíková, +420 778 438 004.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí dopravy 18 900 Kč

Řídící pracovníci v dopravě, logistice a příbuzných oborech Vedoucí skladu. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18900 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Popis práce: organizace a řízení skladování, logistika, vedení malého kolektivu, administrativní práce., Jednosměnný provoz od 6,30 do 15,00 hodin., Základní mzda bude stanovena dle praxe a schopností. Pracovní poměr zatím do 31. 7. 2018., Požadavky: praxe ve skladování a logistice, ovládání PC na uživatelské úrovni ( MC Office, Word, Excel)., Nabízíme: zajištěné stravování za zvýhodněnou cenu, 25 dní dovolené, vánoční svátky volné. , V případě zájmu zasílejte životopisy s motivačním dopisem na uvedený e-mail . Zasláním životopisu souhlasíte s uchováním dat dle nařízení GDPR. Případně volejte nebo se hlaste osobně na personálním oddělení od 6,30 do 15,00 hod., Místo výkonu práce: Sázavská 786, Uhlířské Janovice 285 04.. Pracoviště: Kooperativa, výrobně obchodní družstvo uhlířské janovice, Sázavská, č.p. 786, 285 04 Uhlířské Janovice. Informace: Ludmila Ribárová, +420 327 551 436,605 264 435.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Parní vlak se vydal z Prahy do  Žlebů  na Svatoanenský jarmark.
28

OBRAZEM: Parní vlak se vydal z Prahy do Žlebů na Svatoanenský jarmark

Ilustrační foto.
AKTUALIZOVÁNO
5

Na Kokořínsku hořel les. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

OBRAZEM: Kaple ve Vlastějovicích má nový zvon

Vlastějovice - Sbírka od vlastějovických obyvatel s přispěním obecního úřadu umožnila instalovat do místní kaple zvon. Není to klasický zvon, ale elektronický. Ve věži lze spatřit tlakové reproduktory.

OBRAZEM: Motoband zahrál ve Zruči nad Sázavou

Zruč nad Sázavou - Místní skupinu Motoband si lidé poslechli v sobotu 21. července od 19.30 hodin na unikátním koncertu na zručských tenisových dvorcích v rámci hráčské party Euromölkky 2018, sedmého mistrovství Evropy ve hře mölkky.

Stříbro je satisfakce, říká Tománek

Magog (Kanada) /FOTOGALERIE/ – Paratriatlonista Jan Tománek opět potvrdil, že letošní sezona ho zastihla ve vynikající formě. V závodě světového poháru v kanadském Magogu dosáhl na stříbrnou příčku, čímž vytvořil své dosavadní maximum na paralympijské závodní distanci.

OBRAZEM: Silní muži ovládli Kollárovu ulici

Kutná Hora - Soutěž "Strongman" hostila v sobotu 21. července Kollárova ulice v Kutné Hoře. Silní muži z různých koutů republiky soutěžili v několika disciplínách, například car deadlift, log lift 140 kilogramů, frame carry 340 kilogramů nebo tahání břemene.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT