V tento den se děti utkají v několika finálových částech, která prozkouší nejen schopnosti jejich logického uvažování, ale také jejich pohotovost, představivost či rychlost úsudku.

Do soutěže se zapojilo téměř čtyři tisíce žáků z více než sto padesát vzdělávacích zařízení v Praze a Středočeském kraji. Na adresu Mensy ČR došla doslova záplava vyplněných testů. Z některých škol přišly tlusté obálky čítající několik desítek testů, některé obsahovaly jen jedno či dvě vyplněná zadání, zapojilo se totiž i mnoho malotřídních škol.

„Jsme opravdu rádi, že se s pomocí škol podařilo naplnit náš cíl – zapojit do soutěže co nejširší spektrum dětí nejen z Prahy, ale i z menších měst a obcí,“ včera shrnul předseda Mensy ČR Tomáš Blumenstein a dodal: „Nyní už jsou v plném proudu přípravy slavnostního finále soutěže, ve kterém se rozhodne o vítězi Logické olympiády 2008.“

O tento titul se do Prahy z Kutnohorska pojedou ucházet tři žáci kutnohorské Základní školy v Kremnické ulici: Adéla Marešová, Jakub Masopust a Tomáš Sklář. Jen mezi náhradníky se zařadila Kateřina Hrušková z čáslavské Základní školy Sadová.