Překvapení si prožila 29. září Jana Hlavatá z Kolína, když se procházela v lokalitě pod chrámem sv. Barbory. Nalezla zde malé opuštěné kotě. Jedná se o mourovatého kočičího chlapečka, který je od té doby u ní v péči. Ráda by pro něj nalezla domov a hodné pány.
Kocourek je světle hnědý 
s tmavším jemným mourováním. Kdo by se ho chtěl ujmout, získá informace na telefonním čísle 607 542 234.

Tulačka ze Sídliště šipší

Černobílou kočičí slečnu zřejmě někdo vyhodil z domu a nyní žije již třetím rokem na sídlišti Šipší v Palachově ulici.

Ze začátku ji sem chodili
krmit lidé z Ligy na ochranu zvířat. Po nějaké době ale museli přestat a požádali místního dobrosrdečného občana, aby ji nějakou dobu krmil. Od té doby uteklo již hodně vody a oslovený obyvatel stále 
trpělivě chodí kočku krmit. Sám však již má s manželkou doma dvě kočky a nemůže si černobílou tulačku nechat.

„Hledáme pro ni domov. Je kastrovaná, ale bohužel dost plachá. Proto hledáme hodné lidi, kteří by měli trochu trpělivosti a času," uvedla dcera muže Eva Entlerová. Ta se společně se svou rodinou obává nadcházející zimy, kterou by zvíře nemuselo přežít.

A jsou zde i další aspekty. „Bohužel kvůli autům, psům a zlým lidem, kteří už i vyhrožovali, že se ji zbaví, jí hrozí každodenní nebezpečí. Sama mám už tři kočky doma, nemohu se ujmout," vysvětlila situaci Entlerová. Podle ní by bylo pro černobílou krasavici nejlepší umístění v rodinném domku se zahradou.
Pokud se najde někdo, kdo by měl o krásnou kočku zájem, ať zavolá na telefonní číslo 723 392 130, kde se dozví všechny podrobnosti.