Ředitel Miroslav Roudný doprovodil celý kolektiv, včetně trenérů Marie Blahníkové a Jana Třískaly do síně slávy, kde je potleskem, transparentem nebo skandováním „Palachovka“ odměnili shromáždění školáci i pedagogický sbor. S gratulací a zbrusu novou knihou o Kutné Hoře se dostavil i místostarosta města Václav Vančura.

„Byli jsme velice mile překvapeni a všem děkujeme za úplně krásné přivítání, které nám vehnalo slzy do očí,“ řekla dojatá učitelka Marie Blahníková. Nezapomněla se zmínit ani o fanynkách, jež tým podpořily v Uherském Brodě. „I jim patří veliký potlesk, protože celé dva dny fandily tak fantasticky, že si toho všimlo celé město. Až z toho mají na rukách puchýře a mozoly,“ dodala Blahníková.

Mladým florbalistům se vyplatila šestiletá snaha o dosažení výsledku. „Kluci poctivě trénovali třikrát v týdnu a hlavně na nich bylo vidět, že to dělají s láskou. Bude mi líto, až v červnu jako absolventi deváté třídy školu opustí,“ poznamenal Jan Třískala. Svěřenci ho obdarovali dvanácti litry odstředěného mléka, Marie Blahníková dostala kytici.

Celý kolektiv si nakonec ve sborovně vychutnal sladkou odměnu a zaslouženou pozornost novinářů.