Žáci druhého stupně pracovali včera pod dohledem pedagogů na několika místech Kutné Hory. Šestý ročník v knihovně OC Pasáž, sedmé třídy navštívily kostel Matky boží Na Náměti, deváťáci prošli s pracovními listy napříč městem od Jezuitské koleje zpět do školy.

Za žáky osmých tříd jsme se byli podívat v kostele svatého Jakuba. Jejich pracovní den začal v kostelních lavicích již v půl deváté, kdy vyslechli odborný výklad kutnohorského arciděkana Jana Uhlíře. Dozvěděli se například co je to veduta, jak vypadá a k čemu slouží křtitelnice či kolik věží má chrám svatého Jakuba. Poté si s Janem Uhlířem celý kostel prohlédli.

„Děti měly možnost vidět místa kam se běžný návštěvník nepodívá, například prostor za oltářem, vystoupili jsme i na literácký kůr. Myslím, že je dobře, když stráví delší čas v těchto prostorách, nejen kvůli rozšíření znalostí, ale hlavně proto, aby se jich krása, zanechaná nám v těchto místech předky, mohla hlouběji dotknout,“ zmínil kutnohorský arciděkan.

Po prohlídce kostela děti vyplňovaly připravené pracovní listy.

„Teď se vrátíme do školy, kde žáci ještě dostanou k dispozici odbornou literaturu a doplní pracovní listy. Konečným výstupem bude poté dvouminutový videozáznam s přehledem všeho, co se děti dnes dozvěděly,“ shrnula třídní 8.A Nina Bilincová.

close zoom_in