Strážníci: Automaty kontrolujeme denně

Podle městské policie, která automaty spravuje a vybírá též jejich „kasy“, se zdaleka nejedná o tak dramatickou záložitost.

„Myslím si, že automaty nebývají nějak dlouhodobě mi〜mo provoz. Je pravda, že čas od času se porucha objeví. Zpravidla to je způsobeno nešetrným zacházením ze strany řidičů, kteří někdy mince vhazují špatným otvorem, a když to nejde, vtloukají je tam doslova pěstí,“ řekl zástupce velitele čáslavské městské policie Miroslav Bíža. Jak dodal, on nebo velitel funkčnost automatů kontrolují osobně dva〜krát denně, takže k zanedbání údržby by nemělo v žádném případě dojít. „Jeden z automatů je v současné době skutečně mimo provoz. A to tolik závažně, že jeho oprava není možná ze dne na den. Tento automat je však řádně označen tak, aby do něj nikdo mince nevhazoval,“ dodal Bíža.

„Reklamace“ jsou někdy jen fiktivní

Výjimečné nejsou ani případy, kdy nás lidé upozorní na údajnou nefunkčnost automatu a my poté zjistíme, že tvrzení se nezakládá na pravdě a automat je zcela v pořádku,“ připomněl také strážník

Ne všichni jsou však se situací nespokojeni. „V Čáslavi parkuji jen velice zřídka. Bydlím totiž v Liberci a zde se jen čas od času scházím s bývalými spolužáky. Ale s poruchou automatů jsem se tady zatím nesetkal a navíc jsem spokojen, jak nízké je zde parkovné,“ sdělil Stanislav Vébr.