Parkování před〜stavuje velký problém Kutné Hory nejen v historickém centru, ale i v okrajových částech. Vozidel navíc stále přibývá. „ V Kutné Hoře je velký problém s parkováním ve městě. Pracuji v centru, takže vím, jaké jsou s tím komplikace,“ zmínila Melissa Carhounová z Kutné Hory.

„Je to problém nejen Kutné Hory, ale všech měst,“ předeslal místostarosta Václav Vančura. Samotné řešení ale ponechávají až na okamžik, kdy bude dokončena rekonstrukce dlažby v centru. Pak by měly přibýt parkovací automaty. Ty by regulovaly počet vozidel, které zůstávají celodenně ve městě.
Další změnu by měl přinést také nový dopravní systém. „Nazvali jsme ho z kopce dolů a bude znamenat, že některé ulice budou jednosměrné do města a jiné z města,“ nastínil dále místostarosta Václav Vančura. S placeným parkováním přitom již dříve počítali od nové silnice až po dolní část Vnitřního města u Vrchlice.

Od nového roku má město k dispozici také odtahovou službu. Zatím však jejích služeb příliš nevyužívá. „Není tu, aby plnila městskou kasu, ale využíváme ji v závažných případech,“ připomněl velitel strážníků Oldřich Kubový. Ve většině případů zatím k odtahu neodšlo, protože neukázněný majitel vozu se ještě před naložením na místě objevil a uhradil pokutu i náklady.

V Čáslavi se parkuje přímo na hlavním náměstí za „lidovou cenu“ pět korun na hodinu. Míst je převážně dostatek. I přesto mají někteří svá vytipovaná místa, kam zajet zadarmo. Plné bývá Kostelní náměstí, parkovací stání u sídlišt, ale i u supermarketů Penny a Plus. Tady se naopak objevil problém technický, kdy se řidičům stávalo, že sice chtěli pětikorunu zaplatit, ale nefungoval parkovací automat.

Za osobní vůz zaplatíte

Kutná Hora, Václavské náměstí 10 Kč/hodina
Čáslav, Žižkovo náměstí a boční ulice 5 Kč/hodina
Uhlířské Janovice, Václavské náměstí 6 Kč/hodina
Zruč nad Sázavou zdarma