Od nedělního odpoledne byl pohřešovaný pětasedmdesátiletý muž z Prahy, který má na Zbraslavicku chalupu v osadě Velká Skalice, kde také zmizel.
V době, kdy se senior ztratil, byl zrovna s manželkou na houbách. „V lese na houbách se vždycky držel u mě. Houbaření ho bavilo,“ konstatovala manželka pohřešovaného, který trpí Alzheimerovou chorobou.

V minulosti byl muž v souvislosti s touto nemocí už třikrát hledaný. „Dvakrát mi utekl do nedalekých Zbraslavic a jednou se procházel v polích, ale vždycky se našel. Nikdy jsme ho nehledali tak dlouho,“ vyprávěla manželka pohřešovaného.

Podle jejích slov museli kvůli manželovým útěkům opatřit vrátka zámky s kódy, aby muž nemohl ze zahrady kolem chaty bez doprovodu odejít. Žena se ve svých šestašedesáti letech vydala se zhruba padesátkou policistů v rojnici svého partnera v pondělí dopoledne hledat. „Věřím, že se najde. Zatím se vždycky někde objevil,“ s nadějí poznamenala.

Do rozsáhlé pátrací akce se zapojili desítky policistů z Kutnohorska, psovodi z Nymburska a také vrtulník.

Jak uvedl kutnohorský policejní mluvčí Daniel Votroubek, policie prověřovala zdravotnická zařízení, široké okolí, vlaková nádraží, ale i restaurace, kde by mohl být dotyčný viděn. O pomoc požádala také pražské kolegy, v případě, že by se senior vydal k domovu.

Pátrání však stále nepřinášelo kýžené ovoce a po muži jakoby se slehla zem.

Ještě ten samý den se však „tulák“ našel kolem druhé hodiny odpolední na poli u nedalekého Rápošova. „Všiml si ho traktorista a uvědomil policii,“ hlásil Votroubek.

Senior musel někde přečkat noc z neděle na pondělí. Jak ale poznamenala jeho manželka, byl teple oblečen a jeho fyzický stav byl dobrý. Chladné počasí si však vybralo svou daň. „Muž byl převezen na internu s podchlazením. V kutnohorské nemocnici podstoupí další vyšetření. Jeho stav nelze podcenit,“ konstatovala mluvčí zdravotní záchranné služby středočeského kraje Tereza Janečková.