Po třech letech svého působení ve funkci se rozloučil velitel základny Petr Mikulenka a za přítomnosti významných hostů civilního i armádního sektoru tuto prestižní pozici převzal Petr Lanči.

Nový velitel není rozhodně na základně žádným nováčkem, čáslavské letiště měl možnost poznat ze všech stran, ať už jako pilot letounu L-159 ALCA nebo jako manažer ve funkci velitele křídla a později zástupce velitele základny. „Zároveň se všemi pocity, které momentálně prožívám, si uvědomuji, že přijmout tuto funkci znamená přijmout i velkou odpovědnost, která z toho vyplývá. Doufám, že budu dobrým velitelem a společně navážeme na vynikající práci, kterou základna odváděla v minulosti a odvádí i dnes,“ uvedl v projevu při svém nástupu do funkce Petr Lanči.

Po slavnostním aktu, kdy nový velitel převzal bojový prapor z rukou velitele vzdušných sil brigádního generála Jiřího Vernera, se všichni hosté zúčastnili otevření nového základnového leteckého muzea. Dramaturgie muzea se dotýká vývoje vojenského letectva v naší zemi a přes prvopočátky existence čáslavského letiště se dostává až do dnešní moderní podoby základny.

close zoom_in