Dívka, kterou čeká maturita na Střední průmyslové škole v Nymburce, prošla všemi výrobními úseky – varnou, spilkou, sklepem i stáčírnou. Seznámila se tak s tajemstvím výroby Dačického a historií pivovaru, což se jí bude zcela jistě hodit při vlastní soutěži.

V historickém areálu pivovaru se Kateřina Šibravová setkala také s jeho ředitelem Janem Hejrou, jenž se netajil vírou v její úspěch. „Lepší reprezentantku jsme si nemohli přát. Jsem připravený Kateřině kdykoliv pomoci s přípravou na soutěž, ostatně jsem jejím patronem a věřím, že vyhraje,“ uvedl Hejra.

Favoritka pivovaru není v soutěžích krásy nováčkem, mimo jiné je finalistkou soutěže Miss Kutnohorska. To byl také jeden z důvodů, proč si ji zástupci pivovaru vybrali jako své želízko do ohně pro již tradiční soutěž o nejpůvabnější dívku chmele a piva.

Miss zlatého moku bude i letos součástí tradiční žatecké Dočesné. Vybrané dívky změří síly ve veřejném kole soutěže v pátek 5. září na galavečeru v Městském divadle v Žatci. Utkají se například v ručním česání chmele, čepování piva nebo ve volných disciplínách s pivní tématikou.

Soutěže se účastní všechny čtyři pivovary společnosti Drinks Union a další pivovary z České republiky, Slovenska, Belgie a Slovinska.

Lucie Kaspříková