„Oprava se podařila, v pátek opět otvíráme,“ potvrdil vedoucí plaveckého stadionu Zdeněk Hadrovský. Ten musel z technických důvodů zrušit několik pronájmů a plaveckou školu. „Celkem se nic vážného nestalo. Sauna a fitness centrum zůstaly stále v provozu,“ podotkl Hadrovský.

V brzké době by se mohli plavci vrhnout do vlnek tvořených vodou z Vojtěšského pramene. „Všechna povolení jsou hotová,“ předeslal tajemník TJ Sparta Kutná Hora Josef Vokolek s tím, že již nechali udělat i nezbytné rozbory. „Voda z Vojtěcha je vynikající. I když z řadu je vlastně taky, ale je dražší,“ dodal Vokolek.

Poté, co na městském úřadu vyberou firmu k provedení rozvodů, tak může být kutnohorský pramen napojen. „Bude to co nejdřív. Napojený bude jak krytý, tak i venkovní bazén,“ vysvětlil tajemník s tím, že k připojení by mělo dojít pravděpodobně za provozu.

Ve vojtěšské vodě si tedy zaplavou návštěvníci kutnohorského bazénu. Kromě toho se využije také na úklid a splachování toalet. „Co se týká sprch a úklidu v bazénu, tak je potřeba voda z řadu,“ zdůraznil Josef Vokolek s tím, že tak plní požadavky hygieniků.

 

 

Pár slov o Vojtěšském pramenu

Sběrnou jímku Vojtěšského pramene naleznete v osadě Bylany u Kutné Hory. Nad dostatkem vody bdí patron svatý Vojtěch, jehož sochu v tomto místě naleznete. Kromě toho poznáte toto místo i podle českého národního stromu, lípy, kterou tam v dubnu loňského roku zasadili zástupci kutnohorské radnice. Právě z Bylan byly ve středověku zásobeny pitnou vodou kašny v Kutné Hoře, ale později i měšťanské domy.