I v dušičkovém podvečeru si dala na zahradě mateřinky dostaveníčko strašidla všeho druhu i věku.

„Slavnost světýlek patří v Pohádce k tradičním akcím. S dětmi už dopředu připravujeme postavy strašidel, na dušičky dopoledne je pro děti přichystaná nějaká strašidlácká pohádka. Pomáhají nám i rodiče, kteří chystají pro sebe i své ratolesti masky, lampiony a hlavně výzdobu zahrady z přírodnin, prim hrají hlavně vydlabané dýně,“ přiblížila čarodějný rej bílá paní, v civilu ředitelka mateřinky Zdeňka Slavíčková.

Od bludiček přes čerty k bílé paní

Se strašidly nebyla o zábavu nouze. Hned u vchodu do zahrady hlídkovali bludičky, které příchozím dětem zasvěceně poradili, kudy se v ztemnělé zahradě ubírat, aby nic nepřišly.

Potom už se šlo od jednoho stanoviště ke druhému, na každém čekaly zaměstnankyně školky v strašidelných kostýmech a pro děti měly přichystané nejrůznější úkoly, po jejichž splnění následovala sladká odměna.

Tedy až na dvě výjimky, tou první bylo peklo, kde děti dostaly namísto čokolády či bonbonů pravé čertovské topinky, tou druhou setkání s bílou paní na konci tmavé chodby plné strašidelných zvuků. Tady, po vyčištění chrupu kostlivce, vyfasovala malá strašidla kartáčky a pastu, aby se jim po těch sladkostech nezkazily zuby. A to byl také závěr povedeného dušičkového podvečera, při kterém si všichni užili spoustu legrace a téměř nikdo se doopravdy nebál.

„Slavností světýlek nám vlastně končí podzimní období, výzdoba v zahradě ještě nějaký čas zůstane a potom ji už nahradí výzdoba adventní,“ doplnila Zdeňka Slavíčková.