Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pohár starostů pokračuje...

KUTNOHORSKO - V neděli 9. září se po prázdninové přestávce spolu opět utkali mladí hasiči o „Putovní pohár starostů“ ve třetí části této soutěže.

17.9.2007
SDÍLEJ:

Opatovičtí hasiči.Foto: Archiv

Děti z hasičských sborů Uhlířských Janovic, Štipoklas, Opatovic I., Krchleb a pořádajících Červených Janovic měly možnost změřit síly, ve dvou disciplínách. V běhu štafet na čtyřikrát šedesát metrů s překážkami a v požárním útoku. Trať připravenou pro mladší a starší žáky vyzkoušeli nejdříve ti nejmenší, kteří se letos již potřetí na své vystoupení velmi těšili, ale do bojů o hlavní ceny ještě nemohou zasáhnout. Pochopitelně, že odměna za jejich snažení je nikdy nemine. Po jejich ukázce se do závodění pustily ostatní děti, které již nepotřebují tolik rad a pomoci a s věkem rostou i jejich zkušenosti. A tak závody probíhaly bez zaváhání a rozhodčí neměli tentokrát moc práce. Škoda jen, že sluníčko nepomohlo v zahřátí dětem a dospělým, a tak teplý čaj a vyhřátá místnost musely být náhradou za špatné počasí.

Po posledním soutěžním útoku, který patřil družstvu z Uhlířských Janovic, se ke slovu dostalo družstvo složené z reprezentace dorostu a trenérů, které předvedlo netradiční požární útok. Vítězstvím pro všechny bylo to, že se závody obešly bez zranění, i přes občasné kapky deště a mokrou trať. A výsledky – součet lepší štafety a požárního útoku.

Vše se rozhodne v neděli 16.9.2007 v Krchlebech, při poslední části závodu, kde bude uzavřen letošní ročník, rozdány poslední ceny a putovní poháry.

„Moje děti“ na mistrovství republiky dospělých

V loňském roce touto dobou, právě končil „Pohár starostů“ a většina hasičských soutěží. A „moje děti“, které dospěly, se loučily s žákovskou kategorií, a se svými kamarády z družstva. Loučily se nerady, a v době největších úspěchů, když konečně dosáhly na metu nejvyšší, staly se Mistry republiky za rok 2006. Tou dobou nikdo nevěděl, co dál. Nikdo nevěděl, zda najdou další uplatnění, zda budou moci dál závodit, ale přestat s touto činností se jim nechtělo. A nikdo netušil, co bude, až se rok s rokem sejde.

V sobotu 8.9.2007 se do Skutče u Hlinska, sjela nejlepší hasičská družstva bojovat o umístění na Mistrovství republiky dospělých České a Moravské hasičské jednoty. Z kutnohorského okresu sem přijela zkusit své štěstí družstva mužů z Křesetic a Opatovic I a družstvo žen z Křesetic. Sedm týmů žen a devět družstev mužů z Čech i Moravy přijelo zápolit ve třech disciplínách o posty nejvyšší. A po slavnostním nástupu, přivítání závodníků a všech přítomných a menších pořadatelských problémech se vše rozjelo na plné obrátky.

První disciplínou, kterou absolvovali muži na rozbahněné trati, byly běhy jednotlivců na sto metrů s překážkami. Vše mělo rychlý spád. A tak netrvalo dlouho, a na trati se po upravení překážek objevily ženy. Štafety se rozběhly spolu s dešťovými kapkami, které mužům znesnadňovaly překonávání překážek. Při štafetách žen byla už z dráhy místy bahenní klouzačka, a kdo neměl tretry, neměl šanci. Jako poslední disciplína probíhaly požární útoky, ostatně jako vždy, to nejlepší na závěr. Tady se vše rozhoduje. A pak už jen všechno sbalit a čekat jak to dopadne.

Závěrečný nástup a vyhlášení výsledků

A mezi ostatními výsledky se z rozhlasu ozvalo : „ a na třetím místě, v kategorii muži, se umístilo družstvo Opatovic I“. A právě v tomto družstvu našly uplatnění „moje děti“, které dohromady s chlapci z okolních vesnic vytvořili družstvo, a i když je nováčkem v této kategorii, může se utkat i s těmi ostřílenějšími a dokázali to, že s nimi můžeme počítat.

Ale to není všechno, ve Skutči se při vyhlášení objevilo i jméno nám známé, Lenka Růžičková, která tady vybojovala titul Mistr republiky 2007 v kategorii jednotlivci ženy a po boku družstva z Křesetic i první místo v kategorii družstev žen.
A takhle to dopadlo, kdo by to loni touto dobou tušil. Nevzdali se, a táhnou to dál.
„Pár přátel stačí mít, co uměj za to vzít …….“.

17.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Děti z mateřských škol se setkaly v Březové u Kutné Hory
35

Děti z mateřských škol se setkaly v Březové u Kutné Hory

Kutnohorští policisté hledají muže z kamerového záznamu

Kutná Hora - Kutnohorští policisté pátrají po totožnosti muže z kamerového záznamu v Kutné Hoře. "Osoba na fotografii z kamerového záznamu může poskytnout informace k případu podvodného jednání, ke kterému došlo v uplynulých dnech v Kutné Hoře. Svým svědectvím může přispět k dopadení pachatele, či objasnění tohoto případu," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Děti navštívily policejní oddělení v Uhlířských Janovicích

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Děti ze Základní školy Uhlířské Janovice navštívili v říjnu letošního roku v dopoledních hodinách místní Obvodní oddělení Policie ČR.

ANKETA: Proč jdete letos k volbám?

Kutnohorsko - Ptali jsme se obyvatel Kutnohorska, zda se chystají k volbám.

KRÁTCE: Pošta ve Zbraslavicích dočasně omezí svůj provoz

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení