Jejich slavnostního otevření se zúčastnilo nejen vedení kutnohorské nemocnice, ale i zástupci Středočeského kraje v čele s hejtmanem Davidem Rathem, vedení Oblastní nemocnice v Kolíně i vedení kutnohorské radnice včetně starosty Ivo Šance.

Podle ředitelky kutnohorské nemocnice Alice Opočenské je otevření lékařské služby první pomoci prvním krokem k centralizování možnosti poskytnutí péče pacientovi do jednoho prostoru. "U takzvaného "starého vchodu" do nemocnice bude u nové recepce centralizována vstupní péče pro pohotovost, vedle ní bude interní příjem a za „katrovými“ dveřmi, tedy v bezprostřední blízkosti, bude chirurgická ambulance. Ta bude doplněna možností vyšetření na rentgenovém pracovišti, SONO pracovišti a CT pracovišti," přiblížila ředitelka.

Podle jejích slov se jedná o trend takzvaných urgentních a centrálních příjmů, který panuje v současné době v nemocnicích. "U nás v Kutné Hoře tomu asi tak vznosně říkat nebudeme, nicméně vstupní péči budeme tímto způsobem centralizovat," dodala Opočenská s tím, že konkrétní termíny dalších stavebních kroků je předčasné upřesňovat.

Ředitelka: Vycházeli jsme z potřeb občanů

Podle ředitelky nevycházela nemocnice při přípravě prostor pohotovosti z žádných statistik počtu pacientů. Opočenská uvedla, že vedení nemocnice vycházelo z historie nemocnice a z toho, že zde pohotovost vždycky byla. Roli hrála také skutečnost, že v sousední Čáslavi se pohotovost nenachází.

"Vycházeli jsme z potřeb občanů," uvedla ředitelka s tím, že do nákladů nemocnice se změna nijak výrazně nepromítne. "Topili a svítili bychom těmto prostorám vždycky," dodala Opočenská. "Pohotovost jsme otevřeli především proto, abychom udrželi kontinuitu šíře nabídky služeb kutnohorské nemocnice," uzavřela.