„Za sledované období, kterým je uplynulý rok, se nám podařilo poskočit zhruba o čtyřicet příček,“ pochlubil se starosta Ivo Šalátek, který již podepsal návrh darovací smlouvy.

Podrobnosti programu, z něhož město finanční obnos získalo, upřesnil mluvčí České pojišťovny Václav Bálek.

„Jedná se o program Česká pojišťovna Index bezpečnosti. Je to hodnota, která se vypočítává na základě složitého vzorce. Kutná Hora a některá další města, například Karlovy Vary, získala cenu za to, že se jim podařilo snížit nehodovost rekordním způsobem a stala se takzvanými skokany roku,“ uvedl. Jak zdůraznil, nejedná se o statistiku, kterou by si dělala Česká pojišťovna sama, ale o čísla, získaná od policie. „Nejde tedy v žádném případě pouze o soutěž klientů České pojišťovny,“ dodal.

Darovací smlouva také ukládá městu, jakým způsobem může získané prostředky využít. „Návrh smlouvy obsahuje podmínky, podle nichž má město dar vložit opět do prevence nehodovosti, tedy do bezpečnosti dopravy, ale rovněž do zařízení, jako jsou signalizační zařízení, úpravy na komunikacích či bezpečnější přechody,“ sdělil starosta Ivo Šalátek.

Konkrétní investice, na kterou bude dar v Kutné Hoře využit, se ještě stane předmětem debaty.