Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budování výcvikového střediska policie brzdí vlastnické vztahy

Kutná Hora - Plány na zřízení policejního výcvikového střediska v někdejších kasárnách v Kutné Hoře zůstávají v platnosti, i když plánované úpravy areálu, původně ohlášené již na leden, zatím nezačaly.

9.2.2009
SDÍLEJ:

Krajský policejní ředitel Václav Kučera.Foto: DENÍK/Milan Holakovský

Zahájení rekonstrukcí je závislé nejen na penězích, ale také je třeba dořešit vlastnické vztahy. A policisté jednoduše nemohou začít měnit k obrazu svému areál, který jim nepatří. „My ho máme v zápůjčce,“ vysvětlil Deníku šéf krajského policejního ředitelství Václav Kučera. „Vše se řeší, do konce února by to mělo být vyřízeno,“ doplnil informaci, že termín změn se neztrácí v nedohlednu.

Až se středočeská policie stane vlastníkem, začnou se připravovat konkrétní úpravy. Prozatím policisté užívají ty objekty, které nevyžadují rekonstrukci, například skladovací prostory.

Krajští policejní šéfové počítají s tím, že v někdejších kasárnách bude sídlit Školní policejní středisko Středočeského kraje a některé specializované útvary zaměřené například na výcvik kynologů nebo příslušníků zasahujících jednotek pořádkové policie.

Díky tomu, že se v Kutné Hoře budou připravovat na výkon služby noví adepti policejního řemesla, v rámci jejich praktického výcviku by se v ulicích města mělo objevit více uniforem. To podle předpokladů přispěje k posílení bezpečnosti obyvatel Kutné Hory i jejích návštěvníků.

Stovka policistů opustí funkce

Ve středních Čechách aktuálně chybí šest stovek policistů. A i když v době krize, provázené nárůstem nezaměstnanosti, zájem o službu v uniformě roste, nábor nových adeptů je stále aktuální. Krajští šéfové totiž v letošním roce očekávají výraznější vlnu odchodů. Ty budou souviset s novými kvalifikačními požadavky u policie.

Ve středních Čechách je více než tisíc míst, pro jejichž výkon je podmínkou vysoká škola – a ne všichni policisté, kteří na těchto postech působí, vysokou absolvovali. Nebo si alespoň kvalifikaci začali doplňovat. „Máme sto jedna lidí na funkcích s požadovaným vzděláním, kteří nezahájili studium,“ konstatoval šéf krajského policejního ředitelství Václav Kučera.

Do konce roku s těmito podřízenými bude muset vyřešit, co dál. „Buď přejdou na jiné místo, pro jehož výkon jejich kvalifikace dostačuje, nebo se rozhodnou odejít ze služebního poměru,“ naznačil krajský policejní ředitel, jaké jsou možnosti. A připouští, že odchody může očekávat. Už nyní ví o tom, že významná část z těch policistů, kteří nevyhoví kvalifikačním nárokům, se skutečně chystá svléknout uniformu. Ostatně - předchozí praxe v ozbrojených složkách platí při hledání nového zaměstnání jako velmi dobré doporučení.

Během loňského roku do řad středočeské policie nově nastoupilo 330 mužů a žen, o rok dříve bylo přijato 206 zájemců. Rozhodně ale neplatí, že by místo získal každý, kdo se přihlásí. Dokonce ani každý druhý. Hodně lidí neprojde prověrkou fyzické zdatnosti, ještě více jich končí na psychotestech. „Loni jsme měli na 800 vážných uchazečů, prošlo jich 330. Jsou tam poměrně ostrá kritéria. Slevovat z nároků ale nemíníme,“ zdůraznil Kučera, že cílem policejních šéfů není doplnit chybějící stavy za jakoukoli cenu.

Největší přírůstky zaznamenávají policejní řady tradičně v době, kdy své studium končí maturitou absolventi středních škol - v červnu, červenci a září. Početnější ochody byly loni naopak spojeny s obdobím kolem března a pak s koncem kalendářního roku.

Autor: Milan Holakovský

Místo události:
9.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kavárnička se konala v hotelu Zlatá stoupa

KRÁTCE: Chystá se další kavárnička

Fotbalový mistrovský turnaj mladších přípravek v Čáslavi: Sokol Potěhy - FK Čáslav C 9:5.
55

Okresní fotbalové výsledky mládeže

Hostem on-line rozhovoru bude Jan Třískala

Kutná Hora - Na otázky čtenářů Kutnohorského deníku bude ve středu od 18 hodin odpovídat online předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze Základní školy Zruč nad Sázavou

Kutnohorsko - Představujeme vám prvňáky ze dvou tříd ze Základní školy Zruč nad Sázavou.

V Lorci se konal veletrh učebních a studijních oborů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Veletrh učebních a studijních oboru se uskutečnil ve středu 18. října v kulturním domě Lorec.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení