Postupně navštívili střední školy v Kutné Hoře a v Čáslavi, ovšem oslovili i starosty obcí sdružených v mikroregionu Posázavský kruh i zástupce dalších radnic na Kutnohorsku.

„Zaměstnání u policie je sice velice náročné, ale na druhé straně různorodé a zajímavé. Jedním z lákadel je jistě práce s lidmi a pro lidi, kreativita, flexibilnost a jistá dávka zdravého adrenalinu,“ odpověděla Blanka Matějů na otázku, proč by se lidé měli ucházet o zaměstnání právě u Policie České republiky. „Jsem u ní již devětadvacet let a za tuto dobu se mi práce stala víceméně „drogou“. Pokud oslovíte kteréhokoli déle sloužícího policistu, tak vám v tomto smyslu též odpoví. Nikdy jsem nepřemýšlela, že bych měla pracovat jinde,“ dodala Matějů.

„Práce u policie mi přijde velmi nebezpečná. Je spíš pro chlapy, a proto jsem o ní neuvažovala,“ uvedla Markéta Jelínková z prvního ročníku Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře. „Asi před dvěma roky jsem měl nutkání, že bych v budoucnu posílil policejní sbor, ale už jsem si to rozmyslel. Jeví se mi to totiž jako velice rizikové povolání,“ podotkl další student prvního ročníku.

Nynější reforma Policie České republiky je jedním z nejvýznamnějších kroků ministerstva vnitra. Provází ji jednorázově největší objem investičních prostředků do technického vybavení a pracovního zázemí policistů v novodobé historii policie za pět miliard korun, jež jsou určené na modernizaci služeben po celé republice a na obměnu vozidel. „Policie ČR od roku 1990 prošla velkými změnami, přesto ale některé principy, metody a struktury zůstávají od roku 1960 neměnné. Měníme tedy věci, které téměř padesát let fungují stále stejně,“ vysvětlil při předložení návrhu změn řady zákonů ministr vnitra Ivan Langer.

„Policii chceme zbavit zbytečných agend a na druhé straně jí dát nové pravomoci, které bezprostředně potřebuje pro efektivní výkon své práce. Nechceme mít z policistů pošťáky a závozníky opilců. Chceme dát policii taková oprávnění, která jí umožní lépe bojovat proti neonacismu, extremismu, prostituci, nelegálnímu zaměstnávání,“ uvedl ministr vnitra Ivan Langer.

Jaký máte názor na práci u Policie České republiky? Zanechte příspěvek v diskusi nebo hlasujte v anketě vpravo.