Počty střelných zbraní v českých rodinách se rok od roku zvyšují. Loni toto číslo dosáhlo téměř 650 tisíc. A také zvýšil počet zakázaných zbraní držených českými občany. Počet zjištěných přestup〜ků a trest〜ných činů spáchaných těmito zbraněmi se ale stále drží dlouhodobého průměru kolem 6200 případů ročně.

„Češi mají největší zájem o pistole značky Glock, které si pro svoji spolehlivost a přesnost získaly oblibu i v policejních složkách spousty zemí po celém světě,“ řekl šéfredaktor časopisu Zbraně a náboje Zdeněk Kašťák. Jméno Glock v Americe už tak zlidovělo, že se používá pro jakoukoli drahou černou pistoli.

V nabídce specializovaných prodejen jsou ovšem i jiné typy zbraní. Liší se podle účelu, ke kterému slouží, podle typu nábojů a střeliva, vzhledu, způsobů nabíjení a samozřejmě po〜dle mechaniky, se kterou pracují. Existují zbraně sportovní, vojenské, historické, jednoranové nebo víceranové, dlouhé nebo krátké ruční zbraně.

Některé z nich jsou zákonem zakázané. Jedná se především o ty, které jako zbraň nevypadají nebo jsou vyrobeny z jiného materiálu, než je kov. Nedovolené je v České republice rovněž používání některých částí zbraní: tlumiče hluku výstřelu nebo zaměřovače.

Zpověď majitele střelné zbraně si můžete přečíst ZDE.