29. listopadu loňského roku otevřelo ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tuto část komunikace, jejíž povrch právě prošel celkovou opravou. Po hladké, ale jakýchkoli bílých značek prosté vozovce, jezdila vozidla až do 31. ledna, kdy dělníci namalovali přechod u světelné křižovatky a u Základní školy Kamenná stezka.

Důvodem otálení s tvorbou značení bylo podle Miloše Veselého z ŘSD především počasí. „Je třeba vyčkat, až bude nejméně jeden den sucho a vhodné počasí - sucho a teplota nejméně tři stupně nad nulou - připadne do pracovní doby,“ vyjmenoval už dříve podmínky, nezbytné pro úspěšné namalování značení.

Jeho tvorba však stále ještě není dokončena. Přechody jsou sice hotové, ale zatím zcela chybí označení jízdních pru〜hů. A ani to není maličkost. V důsledku této skutečnosti se totiž v tomto úseku chovají jinak motoristé, pro které je křižovatka U Podlipných u České spořitelny notoricky známým „oříškem“, a ti, kteří tudy jedou poprvé. „Kdybych nebyl přímo z Kutné Hory, nevěděl bych, jak se před semafory řadit. Kdo křižovatku nezná, neví totiž, že zde před rekonstrukcí byly dva pruhy – jeden pro přímý směr a jeden odbočovací,“ popsal problém názorně sedmadvacetiletý místní obyvatel.

Vyřešení této poslední komplikace by ale na sebe podle informací z ŘSD nemělo nechat dlouho čekat. Jak uvedl Miloš Veselý, časová prodleva je způsobena jen čekáním na jiný stroj, jehož pomocí se značení pruhů narozdíl od značení přechodů tvoří.